Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2021

Stovky ľudí protestovali v Moskve proti výsledkom parlamentných volieb, demonštráciu organizovali komunistiAsi 400 demonštrantov sa v sobotu zhromaždilo v centre Moskvy na protest proti údajnému ovplyvňovaniu výsledkov minulotýždňových parlamentných volieb, v ktorých si udržala ústavnú väčšinu prokremeľská ...Zdieľať
russia_election_protest_42970 3cd6ec9cdebe4c5ba24396daf0bcdbd8 676x451 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Asi 400 demonštrantov sa v sobotu zhromaždilo v centre Moskvy na protest proti údajnému ovplyvňovaniu výsledkov minulotýždňových parlamentných volieb, v ktorých si udržala ústavnú väčšinu prokremeľská strana Jednotné Rusko.


Demonštráciu na Puškinovom námestí zorganizovala Komunistická strana Ruskej federácie vedená Gennadijom Zjuganovom, ktorá vo voľbách skončila na 2. mieste a získala 57 kresiel v 450-člennej v Štátnej dume, dolnej komore parlamentu.

Spochybňuje však výsledky on-line hlasovania, prostredníctvom ktorého v Moskve využili svoje volebné právo asi dva milióny ľudí.

Počas protestu nikoho nezatkli, ale komunisti uviedli, že ešte pred začiatkom demonštrácie bolo zadržaných približne 60 aktivistov. Mnohých o niekoľko hodín neskôr prepustili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky ľudí protestovali v Moskve proti výsledkom parlamentných volieb, demonštráciu organizovali komunisti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd má vynovenú web stránku, poskytuje aj voľný prístup k otvoreným dátam
<< predchádzajúci článok
Situácia s ochorením COVID-19 v Chorvátsku sa zhoršuje, krajinu zaradili do červenej zóny

Stovky ľudí protestovali v Moskve proti výsledkom parlamentných volieb, demonštráciu organizovali komunisti - diskusné fórum čitateľov