Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. marca 2020

Stovky turistov uviaznutých v Nepále vyzdvihol záchranný let, Nemci vyjednali otvorenie letiskaNemecká vláda sprostredkovala záchranný let, ktorý z Nepálu privezie naspäť do krajiny stovky turistov. Na palube charterového letu spoločnosti Qatar Airways, ktorý v piatok vzlietol z medzinárodného letiska ...Zdieľať
virus_outbreak_nepal_tourists_99449 797e59d20157453f89adc3051fef7b84 676x470 27.3.2020  - Nemecká vláda sprostredkovala záchranný let, ktorý z Nepálu privezie naspäť do krajiny stovky turistov. Na palube charterového letu spoločnosti Qatar Airways, ktorý v piatok vzlietol z medzinárodného letiska Tribhuvan v Káthmandu, je 305 osôb, uviedol zástupca letiska Deo Čandra Lal Karna.


Podľa predstaviteľa pre prisťahovalectvo Sagara Ačarju väčšina z pasažierov sú nemeckí občania alebo sú s krajinou nejak spriaznení.

Nepál je od začiatku týždňa uzavretý, aby zabránil šíreniu nového koronavírusu. V krajine zastavili všetku leteckú aj cestnú dopravu a zavreli podniky a vládne úrady. V dôsledku preventívnych opatrení v Nepále, ktorý na jar láka najmä horolezcov, uviazlo pravdepodobne do 10-tisíc turistov.

Medzinárodné letisko bolo v piatok otvorené len pre spomínaný let, ktorý do Nepálu nepriviezol žiadnych pasažierov, píše agentúra AP. V Nepále majú len tri potvrdené prípady nákazy novým koronavírusom. Jeden z pacientov sa už pritom uzdravil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky turistov uviaznutých v Nepále vyzdvihol záchranný let, Nemci vyjednali otvorenie letiska © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harmanecké a Slavošovské papierne idú na plný výkon
<< predchádzajúci článok
O2 Digitálna škola: Férová nadácia O2 dá 50 000 EUR na projekty zamerané na online vzdelávanie v dobe koronavírusu

Stovky turistov uviaznutých v Nepále vyzdvihol záchranný let, Nemci vyjednali otvorenie letiska - diskusné fórum čitateľov