Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. januára 2020

Štrajkujúci odborári pristúpili k nečakanému kroku, na predmestiach Paríža vypli elektrinuFrancúzski odborári, ktorí štrajkujú už od konca minulého roka proti plánovanejZdieľať
france_strikes_80350 8d940b4d77974d95962e69eb83f02edd 676x451 21.1.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzski odborári, ktorí štrajkujú už od konca minulého roka proti plánovanej dôchodkovej reforme, pristúpili v utorok k nečakanému kroku. Aby upozornili na svoje požiadavky, na niekoľko hodín centrálne vypli prívod elektriny na južných predmestiach Paríža.


Bez elektriny sa tak ocitli tisíce domácností či obchodov a nepremávali napríklad ani vlaky na parížske letisko Orly. Odborári pritom už v predchádzajúcich týždňoch spôsobili dlhými štrajkmi absolútny chaos v doprave po celom Francúzsku.

Ako v utorok uviedol predák francúzskej Celonárodnej konfederácie pracujúcich (CGT) Franck Jouanno, odborári si vybrali túto časť Paríža preto, lebo ide o "hospodárske pľúca Francúzska". "Je v tom symbolika. Je okolo toho veľké 'haló’, a to je presne to, čo všetci chceme," vyhlásil Jouanno pre francúzsku spravodajskú televíziu BFM-TV.

Na novinársku otázku, či mu príde normálne vypínať elektrinu bežným občanom, odborový predák reagoval francúzskou obdobou príslovia "keď sa rúbe les, lietajú triesky". "Je to možno nepríjemné, ale každá forma má svoj dosah a výpadok elektriny neznamená koniec sveta," dodal ešte Jouanno.


Zdroj: Webnoviny.sk - Štrajkujúci odborári pristúpili k nečakanému kroku, na predmestiach Paríža vypli elektrinu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za slušné Slovensko si pripomenie úmrtie Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v desiatkach miest
<< predchádzajúci článok
V Grécku si do prezidentského kresla po prvý raz zasadne žena, jej nomináciu podporili dve strany

Štrajkujúci odborári pristúpili k nečakanému kroku, na predmestiach Paríža vypli elektrinu - diskusné fórum čitateľov