Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júla 2023

Strana MySlovensko predstavila prvú jedenástku kandidátov, pracovníkov na úradoch by znížila o tretinuStrana MySlovensko predstavila prvú jedenástku kandidátov. Ide o politický startup, ktorý kandiduje s číslom 14. Do volieb ju povedie ekonóm Štefan Panenka, ...Zdieľať
358623974_179354611791028_6518172037494731376_n e1689236252597 676x522 13.7.2023 (SITA.sk) - Strana MySlovensko predstavila prvú jedenástku kandidátov. Ide o politický startup, ktorý kandiduje s číslom 14. Do volieb ju povedie ekonóm Štefan Panenka, kandidátmi, členmi a sympatizantmi strany sú aj učitelia, vedci, manažéri či podnikatelia, ľudia rôznych národností a z rôznych komunít.

Diskusia o podstatných otázkach


Štvrtina kandidujúcich strany sú ženy, informuje politický subjekt v tlačovej správe. Strana má tiež rovnomennú aplikáciu MySlovensko.sk, prostredníctvom ktorej sa občania môžu zapájať do diskusie o podstatných otázkach štátu.

Strane ju zapožičal jej vlastník, a zároveň predseda MySlovensko Panenka. V prípade volebného úspechu ju plánuje podarovať Slovenskej republike.

Viac o téme: Predčasné voľby 2023 na Slovensku


So spolustraníkmi chce Panenka odstraňovať byrokraciu, procesy štátu by podľa nich mali byť usporiadané tak, aby „ľudia mohli ísť na úrad z obývačky". Taktiež by chceli znižovať počty úradníkov, no nie prepúšťaním, ale odchodmi do dôchodku, či presunom do iných sektorov.

Slovensko sa podľa strany rozpadá


Počet pracovníkov na úradoch by chceli znížiť o tretinu, a to počas dvoch volebných období. Budovy úradov, ktoré by sa tak uvoľnili, by politický subjekt rád premenil na materské školy, domovy dôchodcov, ale aj štartovacie byty pre mladých a sociálne odkázaných obyvateľov.

„Dnes som tu preto, lebo sa už nechcem pozerať na to, ako sa Slovensko rozpadá. Idem ho vrátiť na cestu rozvoja a prosperity, urobiť štát modernejším, digitálnejším, spravodlivejším a dostupnejším pre každého," vraví predseda strany Panenka. Zároveň uviedol, že by chcel zmenšiť nenávisť medzi ľuďmi a nastaviť prostredie na Slovensku tak, aby tu ľudia chceli ostať žiť.


Zdroj: SITA.sk - Strana MySlovensko predstavila prvú jedenástku kandidátov, pracovníkov na úradoch by znížila o tretinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wagnerovci podľa ruského ministerstva odovzdávajú svoje zbrane armáde. Znamená to ich koniec na Ukrajine?
<< predchádzajúci článok
Generál Popov bol odvolaný po obvinení Šojgua zo zrady, podľa analytikov ide o bezprecedentnú situáciu