Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. júna 2021

Stranu Jednotné Rusko povedú do volieb Šojgu s Lavrovom, Medvedev je pre stranu záťažStranu Jednotné Rusko do jesenných parlamentných volieb povedú minister obrany Sergej Šojgu a ...Zdieľať
img_2761_copy 1 676x451 19.6.2021 (Webnoviny.sk) - Stranu Jednotné Rusko do jesenných parlamentných volieb povedú minister obrany Sergej Šojgu a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Oznámil to v sobotu prezident Vladimir Putin. Na zozname piatich hlavných kandidátov chýba predseda strany Dmitrij Medvedev. Bývalý prezident vlani odstúpil z postu predsedu vlády a stiahol sa na menej viditeľný post podpredsedu národnej bezpečnostnej rady.


Šojgu a Lavrov patria V Rusku medzi najobľúbenejších politikov a strane, ktorá čelí klesajúcej podpore by mohli priniesť viac voličov. Medvedev pre stranu naopak znamená záťaž. Z funkcie premiéra odišiel potom, čo ho Putin kritizoval za nedostatočné úsilie v boji s hospodárskou krízou. V aktuálnom prieskume Jednotné Rusko podporilo 42 percent voličov. Voľby do Štátnej dumy sú v Rusku naplánované na 19. septembra.


Zdroj: Webnoviny.sk - Stranu Jednotné Rusko povedú do volieb Šojgu s Lavrovom, Medvedev je pre stranu záťaž © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pôžičky na dovolenku nie sú u Slovákov obľúbené, najčastejšie však po nich siahajú ľudia s ďalšími dlhmi
<< predchádzajúci článok
Kraje sú podľa Viskupiča brzdené, rýchlejšiemu rozvoju môže pomôcť viaczdrojové financovanie

Stranu Jednotné Rusko povedú do volieb Šojgu s Lavrovom, Medvedev je pre stranu záťaž - diskusné fórum čitateľov