Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. decembra 2005

Strany myslia na občanov: pripravujú programyCentrály a odborné sekcie slovenských politických strán už finišujú s prípravou na parlamentné voľby.Zdieľať
  Tie sa uskutočnia o deväť mesiacov, strany teda pripravujú programy, ktorými oslovia čo najširší okruh voličov. „Chceme vyhrať a vieme, ako na to,“ tvrdí sebavedomo podpredseda HZDS Milan Urbáni. Programová konferencia HZDS sa uskutoční už 23. februára. „Staviame na odbornosti, tam sme boli vždy dobrí,“ tvrdí. Podobne sevabedomá je aj SDKÚ: „Náš program bude zrozumiteľný, ale komplexný, a presvedčíme ľudí, že jeho splnenie im prospeje,“ vyhlásil člen vedenia tejto strany Peter Miššík. Programový dokument SDKÚ by mal byť hotový začiatkom roka 2006. Základom programu Smeru bude dokument Návrat k ľudskej dôstojnosti, ktorý strana schválila začiatkom decembra. Ako uviedol podpredseda Smeru Robert Kaliňák, predstavitelia strany budú vysvetľovať, „čo sa tu od roku 1998 stalo“, pričom poukážu aj na výsledky, ktoré sa v ČR dosiahli pod vedením sociálnej demokracie. KDH schváli volebný program v druhej polovici apríla, prípadne začiatkom mája, uviedol podpredseda kresťanských demokratov Pavol Abrhan. Zacielený je nielen na tradičných kresťansky založených voličov KDH, ale osloviť chce aj prvovoličov a iných mladých ľudí. Základná verzia programu KSS bude hotová v priebehu štyroch až šiestich týždňov. „Predložíme alternatívu riešenia jednotlivých problémov,“ ubezpečil podpredseda KSS Jozef Hrdlička.
Podľa všetkého mottom volieb bude osud reforiem. „Za nami sú úspechy krokov v daňovej oblasti, vo verejnej správe, v sociálnom systéme, ale aj v armáde,“ pripomenul  Miššík. Práve poukazovaním na riziko zastavenia alebo zvratu reforiem môže podľa sociológa Pavla Haulíka vyburcovať SDKÚ svojich voličov. HZDS chce predložiť „program aplikácie reforiem tak, aby nemali dosah na sociálne najslabších,“ vyhlásil Urbáni.
Alena Gottweisová

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boj o svedomie: prvá petícia končí!
<< predchádzajúci článok
Hrdých Slovákov stále pribúda

Strany myslia na občanov: pripravujú programy - diskusné fórum čitateľov