Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. decembra 2005

Boj o svedomie: prvá petícia končí!



Petičná vojna kvôli zmluve o výhrade svedomia vrcholí... Kresťanskí aktivisti na Silvestra končia zber podpisov „za“ schválenie zmluvy a v polovici januára sa chystajú na ofenzívu!



Zdieľať
Zmluva má zaručiť katolíkom právo odmietnuť v práci vykonávať činnosti, ktoré sú v rozpore so zásadami Magistéria katolíckej cirkvi. Podľa konferencie biskupov by sa takýmto spôsobom  posilnili ľudské práva na Slovensku.

„Podpisy sa zbierajú do konca roka,“ potvrdil riaditeľ združenia Fórum života Marek Michalčík. Počítali ich naposledy 28. 11. 2005 a bolo ich okolo 50 000. Podobne ako konkurenční petičníci z ANO posilnili fóristi svoje rady o rôzne organizácie a „súkromné osoby“. A čo chystajú? „Výsledky petície budú adresované predsedovi vlády a na vedomie pôjdu aj predsedovi parlamentu,“ tvrdí Michalčík. Ak by vláda nevyhovela, chystajú aj ďalšie aktivity - sú však presvedčení, že úspech môže priniesť aj jednoduché presviedčanie politikov na osobných stretnutiach.
Protipetíciu „Za moderné Slovensko“ odštartovali aktivisti ANO niekoľko mesiacov po fóristoch. Na rozdiel od nich však zatiaľ nekončia. „Zatiaľ to nechávame otvorené, koncom januára bude kongres, kde sa budeme baviť aj o tomto,“ vysvetľuje hovorkyňa strany Magda Krasulová. Počet podpisov, ktoré dosiaľ získali, odhaduje na 25- až 30 000. „Zo začiatku sme zbierali najmä na verejne prístupných miestach, teraz už skôr ľudia posielajú podpisy individuálne,“ hovorí s dodatkom, že im pomáha aj združenie Prométeus.
Ako by to asi dopadlo, ak by sa niekde na ulici obidve skupiny petičníkov stretli?

Daniel Forgács

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zmluva s Vatikánom:budeme riskovať súdy? (29. 12. 2005)
 Zmluva s Vatikánom v Bruseli: rieši ju aj Slovák! (25. 10. 2005)



nasledujúci článok >>
V skratke
<< predchádzajúci článok
Strany myslia na občanov: pripravujú programy

Boj o svedomie: prvá petícia končí! - diskusné fórum čitateľov