Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

14. marca 2019

Stredné a malé nemocnice chcú viac peňazí, inak vypovedia zmluvyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavol Zachar
Bratislava 14. marca (TASR) - Stredné a malé nemocnice hrozia vypovedaním zmlúv Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP). Od štátnej poisťovne chcú viac peňazí. Ak k dohode nedôjde do konca apríla, Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) odporučí svojim členom vypovedať zmluvy.


"Na rokovaní ANS s VšZP 13. 3. 2019 nedošlo k dohode o zvýšení finančných zdrojov pre nemocnice združené v ANS na pokrytie dosahu sociálneho balíčka od 1. 5. 2019 a nárokov na pokrytie príspevkov na rekreáciu zamestnancom v roku 2019, keďže VšZP na rokovaní deklarovala, že nedisponuje finančnými prostriedkami na uvedené zvýšenie," uviedla v stanovisku ANS. Asociácia združuje 75 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení.

ANS v tejto súvislosti žiada ministerstvo zdravotníctva o zabezpečenie dofinancovania zdravotníctva v tomto roku, aby sa zabránilo ohrozeniu sociálneho zmieru. Ministerstvo už minulý týždeň potvrdilo, že plánuje otvoriť otázku dofinancovania zdravotníckeho sektora s rezortom financií na najbližších rokovaniach.

Neštátne nemocnice vo februári odhadli, že na vyššie mzdy zdravotníkov a sociálny balíček potrebujú v tomto roku navyše 65 až 67 miliónov eur. Na mzdy by malo ísť zhruba 50 miliónov eur, na sociálne balíčky približne 17 miliónov. Na peniazoch potrebných na mzdové náklady sa už nemocnice s VšZP dohodli vo februári.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beke: Ospravedlnenie Orbána prijímam, no Fidesz aj tak nemá byť v EPP
<< predchádzajúci článok
Priemerná mzda vzrástla vlani najviac v Trnavskom kraji

Stredné a malé nemocnice chcú viac peňazí, inak vypovedia zmluvy - diskusné fórum čitateľov