Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2019

Beke: Ospravedlnenie Orbána prijímam, no Fidesz aj tak nemá byť v EPPIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Budapešť 14. marca (TASR) - Flámsky politik a líder Kresťanskodemokratickej strany (CD&V) Wouter Beke prijíma ospravedlnenie predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána, avšak jeho strana aj naďalej trvá na tom, že Fidesz nemá miesto v politickej skupine Európska ľudová strana (EPP) v Európskom parlamente (EP).
Informoval o tom vo štvrtok spravodajský server Index.hu, podľa ktorého Beke vyhlásil, že Orbán sa nechoval veľmi úctivo, a dodal, že tento spor je už dávno o úcte k základným hodnotám, ktoré považuje EPP za dôležité v Európe.

Orbán sa vo štvrtok ospravedlnil lídrom členských strán, ktoré žiadajú vylúčenie jeho strany Fidesz z EPP. Premiér sa v liste ospravedlnil za "útočný tón", avšak podčiarkol, že na svojom politickom postoji aj naďalej trvá. Orbán v rozhovore pre nemecký nedeľník Welt am Sonntag označil svojich kritikov v rámci európskych ľudovcov za "užitočných idiotov", ktorých ľavica využíva na to, aby v EĽS spôsobila rozkol.

Podľa Index.hu ospravedlnenie maďarského premiéra neovplyvnilo odmietavý postoj k členstvu Fideszu v EPP ani v prípade belgickej frankofónnej kresťanskodemokratickej strany Humanistické demokratické centrum (cdH).

Pravicová opozičná Slovinská demokratická strana (SDS) vedená expremiérom Janezom Janšom, ktorá odmieta prisťahovalectvo, podľa agentúry MTI vo štvrtok vyhlásila, že ak z EPP bude musieť odísť Fidesz, tak túto frakciu opustí aj SDS.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Voliť prezidenta budú môcť aj pacienti v Rooseveltovej nemocnici
<< predchádzajúci článok
Stredné a malé nemocnice chcú viac peňazí, inak vypovedia zmluvy

Beke: Ospravedlnenie Orbána prijímam, no Fidesz aj tak nemá byť v EPP - diskusné fórum čitateľov