Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. januára 2007

Stredné a vysoké školy môžu získať 1,4 mil. eur z fondu NILMinisterstvo školstva vyzýva stredné a vysoké školy, aby predkladali projekty, prostredníctvom ktorých by nadviazali alebo rozšírili spoluprácu s partnermi v Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva vyzýva stredné a vysoké školy, aby predkladali projekty, prostredníctvom ktorých by nadviazali alebo rozšírili spoluprácu s partnermi v Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Na projekty pôjde vyše 1,4 milióna eur do roku 2010. Granty by mali poslúžiť najmä na výmenu skúseností, vytváranie spoločných študijných programov, organizovanie seminárov a odborných exkurzií, spoznávanie kultúry a jazyka zúčastnených krajín. Stredná škola môže získať najviac 50-tisíc eur, vysoká škola zas 150-tisíc eur.

Projekty možno predkladať na jar a jeseň tohto roka. Trvať môžu maximálne 34 mesiacov a ukončiť sa musia najneskôr v júli 2010. Projekty budú financované z fondu NIL, ktorý sa vytvoril v rámci Nórskeho finančného mechanizmu a Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru.

Agentúra SITA získala informácie z webovej stránky Ministerstva školstva SR www.minedu.sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letecký personál VS OS SR posilnia desiati noví piloti
<< predchádzajúci článok
Autá na elektrinu už nie sú hudbou budúcnosti