Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. januára 2022

Streľba na nemeckej univerzite si vyžiadala jednu obeť, zraneniam podľahla mladá študentkaPondelňajšia streľba počas prednášky na univerzite v nemeckom Heidelbergu má prvú obeť. Zraneniam podľa polície podľahla 23-ročná postrelená žena. Ostatné tri zasiahnuté osoby, dve Nemky a muž s ...Zdieľať
germany_shooting_40784 b412b4b67dc74820b0d0f842e76a5e04 676x389 25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pondelňajšia streľba počas prednášky na univerzite v nemeckom Heidelbergu má prvú obeť. Zraneniam podľa polície podľahla 23-ročná postrelená žena. Ostatné tri zasiahnuté osoby, dve Nemky a muž s nemecko-talianskym pôvodom, utrpeli ľahšie zranenia.

Mladík mal psychické problémy


Ako uviedol regionálny šéf polície Siegfried Kollmar, podozrivým strelcom bol 18-ročný študent biológie na spomenutej univerzite. Nemecký občan bez predchádzajúceho policajného záznamu pred streľbou poslal svojmu otcovi odkaz, v ktorom spomenul, že „ľudia budú potrestaní“.Presný motív útoku je stále predmetom vyšetrovania, podozrivý však v minulosti trpel psychickou chorobou. Jeho telo policajti našli vonku spoločne s dvomi strelnými zbraňami, ktoré si nedávno zaobstaral v zahraničí.

Útočník spáchal samovraždu


Muž podľa polície začal strieľať v posluchárni a následne ušiel von, kde sa sám zabil. Podľa bezpečnostných predstaviteľov nie sú náznaky, že by mal pre útok politické alebo náboženské motívy.

Nemecký kancelár Olaf Scholz vyjadril zdesenie nad streľbou a prejavil sústrasť príbuzným, obetiam a študentom. „Povedali mi, že jedna študentka na následky zranení zomrela. Trhá mi to srdce, keď počujem také správy,“ vyhlásil Scholz.

Heidelberg sa nachádza južne od Frankfurtu nad Mohanom a má približne 160-tisíc obyvateľov. Univerzita v tomto meste patrí k najznámejším v Nemecku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Streľba na nemeckej univerzite si vyžiadala jednu obeť, zraneniam podľahla mladá študentka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NN je opäť TOP zamestnávateľ. Zamestnanci oceňujú možnosti vzdelávania, flexibilitu pracovného času aj duševnú pohodu
<< predchádzajúci článok
Rada EÚ únie odsúdila agresivitu Ruska voči Ukrajine, Moskvu vyzvala na okamžitú deeskaláciu napätia