Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Veda

11. apríla 2007

Stretnutie nádejných mladých vedcov z celého SlovenskaV dňoch 20. – 22. apríla 2007 Bratislava bude hostiť výber najlepších mladých talentov v oblasti vedy, výskumu a techniky z celého Slovenska, ktorí prídu bojovať o postup už na 19. európske ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. apríla (WN/PR) - V dňoch 20. – 22. apríla 2007 Bratislava bude hostiť výber najlepších mladých talentov v oblasti vedy, výskumu a techniky z celého Slovenska, ktorí prídu bojovať o postup už na 19. európske finále Súťaže Európskej únie pre mladých vedcov. Záštitu nad národnou súťažou prevzal Jozef Habánik, štátny tajomník Ministerstva školstva SR pre vedu, techniku, deti a mládež.

53 mladých ľudí vo veku od 14 do 21 rokov počas finále Slovenského národného kola 19. ročníka súťaže Európskej únie pre mladých vedcov predstaví 35 inovatívnych projektov. Projekty sa zaoberajú širokým spektrom vedeckých disciplín od prírodných vied cez informatiku, techniku a technológie až po spoločenské vedy. Projekty nádejných budúcich mladých vedcov a výskumníkov budú vystavené v Kongresovom centre Slovenskej sporiteľne, a.s. na Záhradníckej ulici č. 95.
Základným cieľom podujatia je poukázať na dôležitosť vedeckej činnosti v spoločnosti, povzbudiť mladých ľudí k bádaniu a viesť ich k výberu vedeckej profesie ako budúceho povolania.
Súťaž je súčasťou 7. rámcového programu EÚ v časti Veda v spoločnosti, ktorej cieľom je okrem štúdia vzťahu vedy v spoločnosti aj podpora budúcej generácie vedcov a výskumníkov. V Slovenskej republike sa realizuje v rámci projektu „Komplexný program zvyšovania záujmu mládeže o vedu prostredníctvom ich účasti na EUCYS“ podporeného Agentúrou na podporu výskumu a vývoja a implementovaného občianskym združením Mladí vedci Slovenska.
Hlavným cieľom a oblasťou pôsobenia občianskeho združenie Mladí vedci Slovenska z dlhodobého hľadiska je vyhľadávanie talentov v oblasti vedy a techniky vo veku od 14 do 21 a popularizácia vedy medzi mladými ľuďmi.

Viac informácií o súťaži nájdete na internetovej adrese: www.eucontest.sk


 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pozvánka na seminár o Metropolitných optických sieťach a OPIS
<< predchádzajúci článok
Do Bratislavy pricestoval lezec Alain Robert