Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2009

STV zrejme Štúdiu Beta platiť nebude, rozhodol súdSlovenská televízia (STV) zrejme nebude musieť zaplatiť náhradu škody 26,243 mil. eur Štúdiu Beta. Vyplýva to z dnešného rozhodnutia Okresného súdu Bratislava IV, ktorý žalobu štúdia v celom ...Zdieľať
BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) - Slovenská televízia (STV) zrejme nebude musieť zaplatiť náhradu škody 26,243 mil. eur Štúdiu Beta. Vyplýva to z dnešného rozhodnutia Okresného súdu Bratislava IV, ktorý žalobu štúdia v celom rozsahu zamietol, potvrdil SITA hovorca Krajského súd v Bratislave Pavol Adamčiak. Išlo o najzávažnejší spor televízie, ktorej hrozilo, že bude platiť náhradu škody za vypovedanie zmlúv o výrobe relácie. "Rozsudok nie je právoplatný, obe strany môžu podať odvolanie v zákonnej lehote 15 dní od doručenia rozsudku," uviedol Adamčiak.


Spor medzi televíziou a Štúdiom Beta sa týkal zmlúv na ranné vysielanie z roka 1997. Podpísal ich vtedajší riaditeľ televízie Igor Kubiš. V októbri 1998 podpísal Kubiš ďalšiu zmluvu o spoločnej koprodukčnej výrobe televízneho programu. Obe zmluvy vypovedal jeho nástupca Milan Materák. Štúdio Beta preto STV zažalovalo a žiadalo odškodné za ujdený zisk z reklamy, ktorý by mala, ak by zmluvy platili. Beta v spore STV viackrát vyzvala na mimosúdne vyrovnanie, televízia na ponuku nepristúpila.

"Dôvodom rozhodnutia prvostupňového súdu je, že žaloba bola podaná nedôvodne," vysvetlil Adamčiak. Súd tak podľa neho rozhodol aj na základe predchádzajúcich rozsudkov Krajského súdu v Bratislave a Najvyššieho súdu SR, ktoré skonštatovali, že prvá zmluva medzi účastníkmi konania z 22. decembra 1997 je neplatná. "V prípade druhej zmluvy medzi procesnými stranami zo dňa 30. októbra 1998 sú podľa súdu nároky žalobcu premlčané," vysvetlil Adamčiak.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na sanáciu lokalít po Sovietskej armáde sme dali 3 725 984,20 €
<< predchádzajúci článok
VÚB banka robí osvetu o zodpovednom podnikaní medzi podnikateľmi

STV zrejme Štúdiu Beta platiť nebude, rozhodol súd - diskusné fórum čitateľov