Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. júna 2023

Štyri malé deti prežili haváriu lietadla v Kolumbii, po džungli sa potulovali 40 dní, kým ich našli vojaciŠtyri domorodé deti prežili haváriu lietadla v Amazonii, pri ktorej zahynuli traja dospelí. Deti, ktorých matka prišla o život, sa následne 40 dní potulovali po džungli, kým ich našli kolumbijskí ...Zdieľať
colombia_plane_crash_children_94563 676x452 10.6.2023  - Štyri domorodé deti prežili haváriu lietadla v Amazonii, pri ktorej zahynuli traja dospelí. Deti, ktorých matka prišla o život, sa následne 40 dní potulovali po džungli, kým ich našli kolumbijskí vojaci.


Neboli zverejnené žiadne podrobnosti o tom, ako štyria súrodenci vo veku 11 mesiacov, štyri roky, deväť rokov a 13 rokov dokázali prežiť sami tak dlho.

Deti džungle a Kolumbie


Prezident Gustavo Petro ich označil za „príklad prežitia“ a podotkol, že tento príbeh sa zapíše do histórie. „Zachránila ich džungľa,“ povedal Petro. „Sú deťmi džungle a teraz sú aj deťmi Kolumbie.“

Letecké nešťastie sa stalo 1. mája v ranných hodinách, keď jednomotorové vrtuľové lietadlo Cessna so šiestimi pasažiermi a pilotom pre poruchu motora vyhlásilo núdzový stav.

Malé lietadlo sa zakrátko stratilo z radarov a začalo sa horúčkovité pátranie po preživších. Dva týždne po havárii, 16. mája, pátracia skupina našla lietadlo v hustej časti dažďového pralesa a v ňom telá troch dospelých na palube, ale po malých deťoch nebolo ani stopy.

Natrafili na detské stopy


Kolumbijská armáda vytušila, že by mohli byť nažive, a preto zintenzívnila pátranie. Do oblasti priletelo 150 vojakov so psami. Pri pátraní pomáhali aj desiatky dobrovoľníkov z domorodých kmeňov.

Počas pátrania vojaci natrafili v džungli na detské stopy, ktoré ich viedli k presvedčeniu, že deti ešte žijú. Našli taktiež dojčenskú fľašu, plienky a kúsky ovocia, ktoré vyzerali, ako keby ich hrýzli ľudia.

Deti nakoniec ako prvý našiel jeden zo záchranárskych psov, ktorých vojaci vzali do džungle.


Zdroj: SITA.sk - Štyri malé deti prežili haváriu lietadla v Kolumbii, po džungli sa potulovali 40 dní, kým ich našli vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Divadlo Andreja Bagara uvádza premiéru inscenácie Domov
<< predchádzajúci článok
Vo veku 49 rokov zomrel výtvarník Erik Binder, obrazy vystavoval po celom svete