Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Súčasťou balíka nových opatrení na Slovensku je aj striktnejší režim prekrytia horných dýchacích ciestSúčasťou balíka sprísnených protipandemických opatrení je aj striktnejší režim prekrytia horných dýchacích ciest. Týka sa nižších ročníkov škôl, ale aj všeobecne zdržiavania sa v exteriéri či ...Zdieľať
rusko kancelaria 676x451 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Súčasťou balíka sprísnených protipandemických opatrení je aj striktnejší režim prekrytia horných dýchacích ciest. Týka sa nižších ročníkov škôl, ale aj všeobecne zdržiavania sa v exteriéri či interiéri. Aj tam je napríklad možné využívať len rúško alebo šatku, avšak pri zachovaní dvojmetrového odstupu. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.Od štvrtka 25. novembra sa pre žiakov zaviedla povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty aspoň rúškom na základných školách a na špeciálnych základných školách. Týka sa to aj prvých štyroch ročníkov stredných škôl s osemročným vzdelávacím programom. Z prekrytia horných dýchacích ciest platia aj výnimky, ktorú sú podrobne uvedené vo vyhláške.

Pre ostatných platí, že musia mať prekrytý nos aj ústa respirátorom, a to vo všetkých interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy či taxíkov. „V exteriéri vo všetkých okresoch platí povinné prekrytie dýchacích ciest rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou, ak ste od cudzích osôb menej ako dva metre,” dodala Račková. Prekryté horné dýchacie cesty treba mať aj na všetkých hromadných podujatiach, a to v interiéri aj exteriéri.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súčasťou balíka nových opatrení na Slovensku je aj striktnejší režim prekrytia horných dýchacích ciest © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mestský úrad v Poprade mení režim fungovania, väčšina zamestnancov bude na home office
<< predchádzajúci článok
Firmy čaká veľké pretestovanie zamestnancov, musia rýchlo zabezpečiť nákup testov

Súčasťou balíka nových opatrení na Slovensku je aj striktnejší režim prekrytia horných dýchacích ciest - diskusné fórum čitateľov