Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júla 2009

Súd uznal, že hlavné mesto konalo v rozpore so zákonomObčianski aktivisti mohli počas júnovej návštevy čínskeho prezidenta Chu Ťin-tchaa protestovať pred Prezidentským palácom. Bratislavský krajský súd dnes rozhodol, že mestská časť Staré Mesto ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) – Občianski aktivisti mohli počas júnovej návštevy čínskeho prezidenta Chu Ťin-tchaa protestovať pred Prezidentským palácom. Bratislavský krajský súd dnes rozhodol, že mestská časť Staré Mesto zakázala ich zhromaždenie v rozpore so zákonom. Agentúru SITA o tom dnes informoval Ondrej Dostál, ktorý sa na postup mesta sťažoval. Rozsudok nie je zatiaľ právoplatný, MČ sa môže voči nemu po doručení rozhodnutia odvolať. „Súd rozhodol, že odôvodnenie mestskej časti bolo nepresné a nedostatočné,“ informoval Dostál, ktorému priznal zaplatenie súdnych trov z konania. O tejto veci súd konal už koncom júna, vtedy ju však sudkyňa odročila, lebo chcela vypočuť ešte pracovníčku mestskej časti, ktorá oznámenie mestskej časti vypracovala. Pracovníčka vypovedala dnes.


K incidentom medzi občianskymi aktivistami a prívržencami čínskeho prezidenta došlo v prvý deň návštevy čínskej hlavy štátu v Bratislave, keď chceli slovenskí aktivisti rozvinúť transparenty upozorňujúce na porušovanie ľudských práv v Číne. Zasiahli voči nim prívrženci čínskeho prezidenta v čiernych oblekoch. Polícia na žiadosti aktivistov o pomoc nereagovala, neskôr zadržala deväť ľudí. Podľa Dostála nebude postupovať ani voči jednému. Zhromaždenie na Hodžovom námestí aktivistov ohlásil Dostál, mestská časť Staré Mesto ho však zamietla s tým, že zhromaždenie na rovnakom mieste ohlásila predtým Kancelária prezidenta SR.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pád vrtuľníku v Helmande neprežili 2 civilisti
<< predchádzajúci článok
Exiaditeľ Security 3 Ján Č. ostáva vo väzbe