Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júla 2009

Exiaditeľ Security 3 Ján Č. ostáva vo väzbeOdvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes potvrdil verdikt prvostupňového súdu a ponechal vo väzbe Jána Č., bývalého riaditeľa civilnej bezpečnostnej služby Security 3, ktorej ...Zdieľať
BANSKÁ BYSTRICA 14. júla (WEBNOVINY) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici dnes potvrdil verdikt prvostupňového súdu a ponechal vo väzbe Jána Č., bývalého riaditeľa civilnej bezpečnostnej služby Security 3, ktorej majiteľom bol údajný boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Č. Bývalý riaditeľ Security je stíhaný za ublíženie na zdraví španielskeho občana, útek z polície a falšovanie dokladov.


Jána Č. v máji 2007 odsúdil Krajský súd v Banskej Bystrici na trinásť rokov väzenia za pokus vraždy, porušovanie domovej slobody a nedovolené ozbrojovanie. Pokus o vraždu podľa obžaloby Ján Č. spáchal v máji 2003 voči sestre svojej dôvernej priateľky. Po útoku na sestru priateľky bol Ján Č. vo väzbe, ale Najvyšší súd SR ho pre nečinnosť krajského súdu v roku 2005 prepustil na slobodu. Ďalej podľa obžaloby v októbri 2005 Ján Č. zranil v istom banskobystrickom bare bejzbalovou palicou 47-ročného Španiela. Neskôr ušiel z policajnej stanice, kde mal v tejto veci podať vysvetlenie. V januári 2006 na neho vydali zatykač. Polícia ho zadržala až v júni 2008 pri cestnej kontrole vo Zvolene s osobnými dokladmi na cudzie meno.

Exriaditeľ priznal falšovanie dokladov, ale popiera, že by na Španiela v bare Kapitol zaútočil a zranil ho. Tvrdí, že niekto napadol jeho a musel sa dať ošetriť v nemocnici. Rovnako odmietol i časť obžaloby, že ušiel z polície 3. novembra 2005 po výsluchu o incidente v bare Kapitol za pomoci komplica Róberta K.

Pojednávanie v tejto veci pokračuje v septembri.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd uznal, že hlavné mesto konalo v rozpore so zákonom
<< predchádzajúci článok
Súkromní lekári chcú pohotovosť iba do 22:00