Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2006

Súd v New Jersey rozhodol v prospech homosexuálnych párovNajvyšší súd v americkom štáte New Jersey sa v stredu svojim rozhodnutím priblížil k zlegalizovaniu sobášov homosexuálnych párov. Súd dal americkým zákonodarcom šesť mesiacov na to, aby ...Zdieľať

TRENTON 26. októbra (WEBNOVINY) - Najvyšší súd v americkom štáte New Jersey sa v stredu svojim rozhodnutím priblížil k zlegalizovaniu sobášov homosexuálnych párov. Súd dal americkým zákonodarcom šesť mesiacov na to, aby zmenili zákon o manželstve a priznali tak homosexuálom tie isté práva, aké majú heterosexuálne páry, alebo aby iniciovali vznik nového mechanizmu na spôsob občianskych zväzkov, ktoré párom poskytnú tie isté ochrany a výhody ako manželstvo.

Súd hlasoval pomerom hlasov štyri ku trom, avšak traja sudcovia hlasovali proti, pretože nesúhlasili s vrátením problému späť na prerokovanie do Kongresu a preferovali priznanie plného práva na uzatváranie manželstva homosexuálnym párom. Jediným americkým štátom, ktorý legálne povoľuje sobáš homosexuálnych párov je Massachusetts.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euromoney 2006: Real Estate Awards pre Investkredit Bank AG
<< predchádzajúci článok
Zdravotný stav Fidela Castra sa neustále zlepšuje, tvrdí Raúl