Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2006

Zdravotný stav Fidela Castra sa neustále zlepšuje, tvrdí RaúlZastupujúci kubánsky líder Raúl Castro v stredu dementoval správy o smrti svojho brata a vyhlásil, že zdravotný stav Fidela Castra sa "neustále zlepšuje". Niekoľko amerických denníkov v štáte ...Zdieľať

HAVANA 26. októbra (WEBNOVINY) - Zastupujúci kubánsky líder Raúl Castro v stredu dementoval správy o smrti svojho brata a vyhlásil, že zdravotný stav Fidela Castra sa "neustále zlepšuje". Niekoľko amerických denníkov v štáte Miami prinieslo správy, že dlhoročný kubánsky vodca zomrel. Fidel Castro 31. júla dočasne poveril svojho mladšieho brata Raúla prezidentskými právomocami, aby sa mohol podrobiť operácii tráviaceho traktu. Odvtedy štátna televízia priniesla iba niekoľko záberov očividne zoslabnutého kubánskeho diktátora.

Raúl Castro v stredu vyhlásil, že Fidel "nie je mŕtvy ako o tom písala miamská tlač". Americký týždenník Time s odvolaním sa na zdroje z prostredia americkej vlády informoval, že Fidel Castro sa nachádza v konečnom štádiu rakoviny a jeho návrat k moci je nepravdepodobný. V utorok vysokopostavený kubánsky diplomat trval na návrate Fidela do prezidentského úradu. "Môžeme povedať, že jeho zdravie sa zlepšuje každý deň. Ujme sa svojich povinnosti ako prezident Kuby. To je všetko, čo môžem povedať," odpovedal Dagoberto Rodríguez, šéf Kubánskej záujmovej sekcie v USA.

Fidelov dočasný odchod z verejného života vyvolal vo svete množstvo špekulácií v súvislosti s možnosťou zmeny režimu a nastolenia demokracie na Kube.

SITA,AFP,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd v New Jersey rozhodol v prospech homosexuálnych párov
<< predchádzajúci článok
KDH je zhrozené z Kubišovej výzvy na rezignáciu diplomatov

Zdravotný stav Fidela Castra sa neustále zlepšuje, tvrdí Raúl - diskusné fórum čitateľov

Zlepšování26.10. 9:07:10