13. apríla 2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 25. kola Corgoň ligy 2007-08

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/08 (kolo dohrajú v pondelok zápasom Slovan Bratislava - MŠK Žilina /20.05 h, priamy prenos ...

BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 25. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/08 (kolo dohrajú v pondelok zápasom Slovan Bratislava - MŠK Žilina /20.05 h, priamy prenos STV/): SOBOTA MFK Košice - ZTS Dubnica 6:2 (3:1) Diváci v Čermeli videli zaujímavý zápas s ôsmimi gólmi. Hviezdou domácich bol útočník Ján Novák, ktorý rovnako ako pred dvoma týždňami v domácom prostredí so Sencom strelil štyri góly aj Dubnici. Košičania nastúpili bez dvoch vykartovaných obrancov Cicmana a Bašistu a zo začiatku to v zadných radoch škrípalo. Už v 3. min po centri Plevu tesne minul žrď domácej bránky Ľupták. Domáci odpovedali prečíslením, po ktorom Bicák slabo zakončil. V 8. min priamy kop Bruška skončil v náručí Putnockého. Domáci pôsobili úvodných 20 minút ospalým dojmom, viac z hry mali Považania. Výsledkom bola veľká šanca Oberta, ktorý po chybe obrany mieril hlavou do brvna. Tréner Kozák sa potom odhodlal k prvému striedaniu, Školníka nahradil Pavol Jurčo. Táto zmena čoskoro priniesla svoje ovocie. Najskôr si v 25. min Šimko narazil na pravej strane loptu a z uhla prekvapujúco otvoril skóre. Už o dve minúty Adámik prehral súboj s Novákom, a ten technicky obstrelil Perniša - 2:0. V 35. min Ľupták vystihol zlú prihrávku Šimka, odcentroval a Kuzma poľahky znížil. Pred koncom prvého polčasu Adámik opäť nestačil na Nováka, v šestnástke ho fauloval a nariadenú jedenástku premenil Kolbas. Po prestávke prišiel na ihrisko najlepší strelec Dubnice Seye a po 10 minútach z 8 metrov šikovne tečoval loptu za chrbát Putnockého. Domáci gólman sa potom zapotil aj pri pokusoch Kišku a Kuzmu. V 65. min Ondráš stratil loptu, Novák postupoval sám z pravej strany a prudkou strelou od žrde strelil svoj druhý gól v zápase - 4:2. Naďalej sa hral otvorený futbal, obe mužstvá sa snažili o častú koncovku. Desať minút pred koncom striedajúci Milinkovič pekne vysunul Nováka, ktorý zavŕšil hetrik. Už v nadstavenom čase Majoroš našiel domáceho hrdinu Nováka, a ten do prázdnej bránky strelil šiesty gól Košíc a svoj štvrtý v zápase. Dukla Banská Bystrica - FC Senec 2:0 (1:0) V Banskej Bystrici sa hral od začiatku medzišestnástkový futbal, ktorý nemohol zaujať asi tisícku prítomných divákov. Prebral ich však rýchly gól, keď Pečovský potiahol loptu až k pravému rohu šestnástky, odtiaľ poslal prihrávku cez "malé vápno" na opačnú stranu nabiehajúcemu Kotrysovi a obranca Dukly bez problémov skóroval. V 20. min zahrávala Dukla priamy kop z približne 18 metrov, Gajdoš priťukol loptu Debnárovi, ten však trafil iba hráčov hostí. Senec ožil až po polhodine hry, Füzik, Bubenko a ani Konečný sa však nepresadili. Najväčšiu šancu spálil minútu pred polčasom Gajdoš, ktorý hlavičkoval presne k pravej žrdi, no brankár Novota jeho pokus vyškriabal. Aj v druhom polčase pokračoval nezáživný futbal. Oživila ho však hneď v úvode veľká šanca Senca. V 49. min centroval Füzik, no Botelho hlavičkoval iba do Boroša. Potom to bol skôr súper Dukly, ktorý na ihrisku dominoval, no vyložené šance neprichádzali. Dukla takticky striedala a pozorne bránila. Na piskot divákov z tribún odpovedal až v 84. min Pečovský. Na polovici súpera získal loptu, potiahol ju k šestnástke, prihral Hučkovi, ktorý prešiel do šestnástky pred Novotu a skóroval. Senec hral v posledných minútach vabank, no bola to práve Dukla, ktorá si v nadstavenom čase vypracovala ešte dve dobré šance, z ktorých však už domáci ďalší gól nepridali. FC Nitra - Spartak Trnava 0:0 V šlágri kola sa hral rýchly futbal s miernou prevahou domácich hráčov v prvom polčase. Diváci však veľa nebezpečných situácií pred bránkami nevideli. Až v 23. min poslal domáci Gruber loptu smerom na trnavskú svätyňu z priameho kopu. V 34. min Semeníkova prudká strela spoza pokutového územia skončila v rukách brankára Trnavy Rybánskeho. Poslednú zaujímavú situáciu v prvej časti hry vyrobil opäť Semeník, keď z priameho kopu obstrelil múr, brankárovi hostí lopta vypadla, no pred dobiehajúcim Janíčkom chybu napravil. Po prestávke boli opäť aktívnejší Nitrania. V 51. min Gruberovu hlavičku Rybánsky vyrážal na roh. O sedem minút neskôr už diváci kričali gól, no tečovaná lopta po Štajerovom trestnom kope tesne minula bránku Trnavy. V 67. min mali domáci opäť blízko ku gólu, keď po rohovom kope Kostolániho poslal Gruber loptu len pár centimetrov vedľa bránky hostí. V závere si už žiadny z tímov nevypracoval vyloženú príležitosť, duel sa tak skončil bezgólovou remízou. MFK Ružomberok - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1) Od začiatku bolo zrejmé, že väčšia futbalová kvalita je na strane domácich. V 4. min vyslal ďalekonosnú strelu z 25 metrov Kucka, Brezina však stihol loptu vyboxovať. Potom skúšal šťastie opäť Kucka, zblízka hlavou mieril tesne nad. V 14. min vyrobil hrúbku nepresnou prihrávkou J. Maslo, lopta sa dostala k Minarčíkovi, ktorý nádhernou strelou z 22 metrov nedal Hajdúchovi najmenšiu šancu - 0:1. Na vyrovnanie nečakali Ružomberčania dlho, keď v 26. min M. Bakoš z priameho kopu ukážkovo obstrelil múr. Tesne pred prestávkou sa tento ružomberký útočník postaral aj o negatívny zápis, keď po druhej žltej karte automaticky nasledovala červená a musel predčasne pod sprchy. Oslabený Ružomberok pokračoval v nápore aj po zmene strán. Futbalová šťastena však opäť priala hosťom. V 54. min Miroslav Tóth technickým lobom z 12 metrov prekvapil Hajdúcha - 1:2. Zlaté Moravce dovtedy vyslali do priestoru troch žrdí len dve strely, zakaždým bol z toho gól. Ružomberčanov však nečakaný úder nezrazil do kolien. Naopak, vyburcoval ich k ešte mohutnejšiemu ofenzívnemu snaženiu. Ich úsilie slávilo úspech v 65. min. V pokutovom území sa výborne zorientoval Ďubek, šikovne priťukol Kuckovi, ktorý technickou strelou zblízka vyrovnal na 2:2. V záverečných sekundách mohol víťazstvo na stranu domácich strhnúť striedajúci Dovičovič, jeho krížna strela však letela tesne vedľa. NEDEĽA Artmedia Petržalka - AS Trenčín 1:0 (0:0) V dueli lídra s posledným mužstvom tabuľky, ktorých delil pred stretnutím priepastný 50-bodový rozdiel, mal navrch podľa očakávania domáci tím. Artmedia však svoje príležitosti v prvom polčase nedokázala premeniť, veľa pochytal aj brankár Volešák. V 18. min napálil Oravec loptu iba do gólmana hostí, ktorý likvidoval postupne aj šance Kozáka a Guédého, Piroška mieril vedľa. Trenčania pohrozili len raz, Sluijterov center však Hlohovský hlavičkoval mimo priestoru troch žrdí. V 30. min Oravec s prispením teču Cs. Horvátha opečiatkoval brvno. Päťčlenný obranný val hostí odolával aj po Halenárovom pokuse, Volešák následne zmaril aj strely Čišovského a Dosoudila. Aj po zmene strán sa hralo prakticky len na bránku Trenčína. Striedajúci Czinege však nedal a spoluprácu Kozáka s Halenárom po signále z priameho kopu nezakončil úspešne Čišovský. Po hodine hry mohol už čoraz nervóznejších divákov upokojiť Saláta, z päťky však neprestrelil Volešáka. Ten čaroval aj po hlavičke druhého nového muža domácich - Obžeru. Artmediu odkliala až 86. minúta. Po akcii Obžeru s Czinegem sa dostal k lopte v šestnástke hostí kapitán Kozák a ľavačkou prekonal výborného Volešáka. Po zaslúženom, ale vydretom víťazstve zvýšil petržalský tím svoj náskok v boji o titul pred Žilinou na päť bodov, na futbalistov spod Dubňa však ešte čaká v pondelok večer dohrávaný televízny duel na Tehelnom poli proti domácemu bratislavskému Slovanu. SITA