Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2022

Sulíkovci sa podľa Matoviča vykašľali na deti, berú ich za rukojemníkov a zaujímajú ich len zbohatlíciMinister financií Igor Matovič (OĽaNO) podrobil v piatok kritike koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) za to, že ...Zdieľať
bp_3167 676x464 20.5.2022 (Webnoviny.sk) - Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) podrobil v piatok kritike koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) za to, že nepodporuje vládny návrh zákona o financovaní voľného času dieťaťa.

Kritika Gröhlinga


„Vy ste nespolupracovali, vy ste sa na tie deti jednoducho vykašľali. Mimoriadne ma to vyrušuje. Vlastne sme si obliekli dresy. Vidíme, komu záleží na rodinách a komu záleží na učiteľoch alebo na zbohatlíkoch,“ povedal Matovič v pléne parlamentu.

Ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS) vytkol, že zakázal legislatívcom v rezorte školstva spolupracovať pri príprave zákona so štátnymi úradníkmi v iných rezortoch. Podľa Matoviča pri zákone o poskytovaní voľnočasových aktivít pre deti je vidieť, kto je hodný ochrany.

Ľahneme si na koľaj


Matovič na adresu SaS povedal, že za výrobcov alkoholu či poskytovateľov hazardu alebo extrémne bohaté firmy „si ľahneme na koľaj“ a deti si strana berie za rukojemníkov.

Zákon o financovaní voľného času dieťaťa počíta s tým, že každý mesiac by dieťa vo veku päť až 18 rokov mohlo získať príspevok na voľnočasové aktivity vo výške 50 eur.

Poslanci o zákone diskutujú v prvom čítaní. Vo štvrtok 19. mája poslanecké plénum rozhodlo, že zákon sa prerokuje v zrýchlenom režime.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sulíkovci sa podľa Matoviča vykašľali na deti, berú ich za rukojemníkov a zaujímajú ich len zbohatlíci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič hľadá spojenca pre podporu rodín, obrátil sa na kotlebovcov
<< predchádzajúci článok
Daňová kauza Andruskóa pokračuje, na súde je potrebné ešte vypočuť viacerých svedkov