Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. júla 2024

Šutaj Eštok: Som otcom dvoch malých detí a som zdesený. Každý normálny človek musí odsúdiť útok na nemocnicu v KyjeveKaždý normálny človek musí odsúdiť ruský útok na nemocnicu v Kyjeve. Uviedol to vo svojom stanovisku predseda strany Hlas-SD Matúš ...Zdieľať
668cf69d07a06118330092 676x451 9.7.2024 (SITA.sk) - Každý normálny človek musí odsúdiť ruský útok na nemocnicu v Kyjeve. Uviedol to vo svojom stanovisku predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).


Každý, kto videl zábery z ruského útoku na nemocnicu v Kyjeve, musel ostať zdesený. Som otec dvoch malých detí a bolo naozaj strašné pozerať sa na utrpenie nevinných detí, ktoré už dovtedy trpeli kvôli ťažkým chorobám,“ uviedol. Predseda Hlasu ale podotkol, že i toto prináša vojna - nielen smrť vojakov na fronte, ale i civilné obete.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRovnako zdôraznil, že pokiaľ sa neskončí vojnový konflikt na Ukrajine a nebude dosiahnuté prímerie, ešte neraz môžeme byť svedkami takýchto hrôz, keďže žiadna obrana ani zbrane nedokážu zaistiť, aby sa cieľom nestal i taký objekt ako nemocnica.

Slovenská opozícia na jednej strane narieka nad utrpením nevinných detí a na druhej strane hystericky kričí, že Ukrajine treba dodávať čím viac zbraní. Nedochádza im, že čím dlhšie sa bude bojovať, tým viac obetí to prinesie,“ tvrdí Šutaj Eštok. Dodal, že jeho strana má jednoznačný postoj, a to, že tieto veci sa skončia vtedy, keď sa na Ukrajine prestane bojovať.

Čím skôr sa tak stane, tým lepšie. Hľadanie spravodlivého mieru za rokovacím stolom je hľadanie riešenia bez takých obetí, ako boli v detskej nemocnici,“ uzavrel.Zdroj: SITA.sk - Šutaj Eštok: Som otcom dvoch malých detí a som zdesený. Každý normálny človek musí odsúdiť útok na nemocnicu v Kyjeve © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský olympijský dom v Paríži prezentuje čerstvo spustená webová stránka
<< predchádzajúci článok
Ruské veľvyslanectvo v Prahe bolo poliate tekutinou imitujúcou krv, išlo o reakciu na raketový útok v Kyjeve (video)