Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2023

Šutaj Eštok vymenoval Soláka za policajného prezidenta (foto)Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok v piatok vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboruZdieľať
sutaj estok solak 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok v piatok vymenoval do funkcie prezidenta Policajného zboru Ľubomíra Soláka. Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu vnútra, Solák má služobnú prax v polícii v dĺžke 25 rokov a prešiel viacerými pozíciami vrátane riadiacich, teda spĺňa zákonné podmienky na výkon funkcie prezidenta Policajného zboru.

Príchod s víziou upokojenia situácie


Od 15. novembra viedol Solák Policajný zbor na základe dočasného poverenia, pričom do zboru opätovne nastúpil z Mestskej polície Bratislava.

„Som presvedčený, že pán Solák bude správnym človekom na čele Policajného zboru, bude sa vždy zastávať zákona, spravodlivosti a bude partnerom pre radových policajtov. Prichádza s víziou upokojenia situácie v Policajnom zbore, zdieľame rovnaký názor, že zákon má platiť pre každého jedného príslušníka,“ povedal Šutaj Eštok.

Policajný prezident musí podľa neho riešiť všetky problémy, s ktorými Policajný zbor zápasí, či už je to dlhodobý personálny podstav, materiálno-technické zabezpečenie policajtov, ako aj problém infraštruktúry policajných staníc.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Na prvom mieste má byť bezpečnosť


Podľa Soláka je na prvom mieste, aby si polícia kvalitne plnila svoje úlohy pri zaisťovaní bezpečnosti obyvateľov a aby sa policajti vždy riadili v službe zákonom bez vnášania politiky či osobného pohľadu.

„Budem sa snažiť vytvoriť seriózne podmienky pre každého jedného policajta, výzvou pre nasledujúce obdobie je najmä riešiť problém poddimenzovanosti v Policajnom zbore a udržania príslušníkov v zbore," doplnil policajný prezident.


Zdroj: SITA.sk - Šutaj Eštok vymenoval Soláka za policajného prezidenta (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najdôveryhodnejší na Slovensku. F&F a Tesco Online nákupy opätovne uspeli medzi zákazníkmi
<< predchádzajúci článok
S problémami pri dodávkach energií počas zimy ráta takmer 75 % obyvateľov Ukrajiny