Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. októbra 2021

Súťaž o anticenu Sexistický kix je spustená, zapojených je 116 reklám s prvkami sexualizácieSpolu 116 reklám, ktoré vyhodnotili ako neetické a znevažujúce na základe rodu, bude súťažiť o anticenu Sexistický kix. Ako v tlačovej správe informovala organizátorka súťaže Michaela ...Zdieľať
gettyimages 1077172398 676x535 18.10.2021  - Spolu 116 reklám, ktoré vyhodnotili ako neetické a znevažujúce na základe rodu, bude súťažiť o anticenu Sexistický kix.


Ako v tlačovej správe informovala organizátorka súťaže Michaela Jankovičová, za tie najsexistickejšie je možné hlasovať do 23. novembra. Výsledky hlasovania verejnosti, ako aj výber odbornej poroty zverejnia online počas 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách.

Početné reklamy malých firiem


„Podobne ako v minulých ročníkoch sa medzi nomináciami objavil vysoký počet reklám malých firiem, ktoré v komunikácii hojne využívajú prvok sexualizácie. Často ľudia nominovali aj rodovo stereotypné reklamy a v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi sa viac objavil jazykový sexizmus," uviedla spoluorganizátorka anticeny Sexistický kix Jitka Dvořáková.

Tradične je podľa nej medzi nominovanými spoločnosť Breva, no zaradená je napríklad aj reklama Národnej banky Slovenska. „Reklamy veľkých firiem, ako sú napríklad Eset, Procter and Gamble, Berto, si verejnosť taktiež všimla a nominovala na anticenu," povedala Dvořáková.

Sex predáva


Organizátori anticeny ďalej konštatujú, že po prvku sexualizácie siahajú najmä malé spoločnosti, ktoré v komunikácii vsádzajú na bezmyšlienkovité zobrazovanie prevažne ženských tiel alebo ich častí bez súvislosti s predávaným produktom či službou.

„V presvedčení, že funguje princíp ´sex predáva´ sa mylne domnievajú, že týmto spôsobom zvýšia záujem o produkty či služby svojej firmy. Výskumy však ukazujú, že sexistická reklama nie je účinná a namiesto vyšších ziskov dostanú zadávatelia iba nomináciu na Sexistický kix," dodali.

Podrobnosti o hlasovaní je možné nájsť na stránke.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súťaž o anticenu Sexistický kix je spustená, zapojených je 116 reklám s prvkami sexualizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo veku 74 rokov zomrela operná speváčka Edita Gruberová
<< predchádzajúci článok
Slovenské divadlo sa predstavilo v Prahe

Súťaž o anticenu Sexistický kix je spustená, zapojených je 116 reklám s prvkami sexualizácie - diskusné fórum čitateľov