Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. marca 2024

Suverenita sa podľa Fica v Európe nenosí. Za jedinú zbraň Slovenska považuje vykonávanie suverénnej zahraničnej politiky (video)Jedinou zbraňou Slovenska je dôsledne dodržiavať medzinárodné právo a vykonávať suverénnu slovenskú zahraničnú politiku, orientovanú na všetky štyri svetové strany.Zdieľať
429923189_2168281583538285_6125679020766698981_n e1709392280479 676x396 2.3.2024 (SITA.sk) - Jedinou zbraňou Slovenska je dôsledne dodržiavať medzinárodné právo a vykonávať suverénnu slovenskú zahraničnú politiku, orientovanú na všetky štyri svetové strany. Predseda vlády Robert Fico (predseda strany Smer-SD) to uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Nedostatok silových prostriedkov


Slovensko podľa Fica nedisponuje silovými prostriedkami na riešenie konfliktov. Zdôraznil ale, že to všetko „pri plnom rešpektovaní našich záväzkov vyplývajúcich z členstva vo významných medzinárodných organizáciách".

„Aj za cenu, že budeme za to upaľovaní na hranici, čo teda aj sme," vyjadril sa premiér a poznamenal, že suverenita sa dnes v Európe nenosí.

Mierový samit v Španielsku


Fico poukázal na návštevu ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) v Spojených štátoch amerických, kde sa Kaliňák stretol i so svojím americkým náprotivkom. Rovnako poukázal aj na návštevu ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD) v Turecku, kde sa šéf slovenskej diplomacie stretol s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Spoločne podľa Fica diskutovali o možnostiach, ktoré by mohol priniesť pripravovaný mierový samit vo Švajčiarsku. „Plne podporujem takúto vyváženosť," uviedol Fico.

„Vedel som o tomto stretnutí a odporúčal som ministrovi, aby sa s ruským ministrom stretol," dodal.


Zdroj: SITA.sk - Suverenita sa podľa Fica v Európe nenosí. Za jedinú zbraň Slovenska považuje vykonávanie suverénnej zahraničnej politiky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovičovo hnutie plánuje v parlamente presadiť uznesenie k členstvu Slovenska v Európskej únii
<< predchádzajúci článok
Matka a svokra Alexeja Navaľného prišli položiť kvety na jeho hrob, polícia kontroluje situáciu na cintoríne