08. januára 2011

Suverénna Kowalczyková, Tour de Ski už bez Procházkovej

Víťazkou pretekov v behu na lyžiach žien na 10 km klasickou technikou s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme, ktoré boli 7. etapou prestížneho ...

bez nazvu Poľka Justyna KowalczykováFoto: SITA/AP VAL DI FIEMME 8. januára (WEBNOVINY) - Víťazkou pretekov v behu na lyžiach žien na 10 km klasickou technikou s hromadným štartom v talianskom Val di Fiemme, ktoré boli 7. etapou prestížneho seriálu Tour de Ski, sa stala líderka celkovej klasifikácie a vedúca žena v hodnotení Svetového pohára Poľka Justyna Kowalczyková. Druhá skončila Therese Johaugová z Nórska, tretiu priečku obsadila Talianka Marianna Longová.

Od štartového výstrelu nasadili Poľka Kowalczyková s Nórkou Johaugovou neuveriteľne rýchle tempo a doslova ušli zvyšku štartového poľa. V polovici trate mali už takmer polminútový náskok a ten postupne narastal. Kilometer nastúpila Poľka a Nórka to nezachytila. Longová prišla do cieľa o takmer minútu za víťazkou.

Slovenka Alena Procházková, ktorá bola v celkovom poradí na 10. mieste, musela preteky vzdať pre ochorenie horných dýchacích ciest.