Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2021

Švajčiari v referende rozhodujú o manželstvách rovnakého pohlaviaŠvajčiarski voliči budú v nedeľňajšom referende rozhodovať o možnosti uzatvárať manželstvá v prípade osôb rovnakého pohlavia. Vo Švajčiarsku sú od roku 2007 povolené akurát registrované partnerstvá ...Zdieľať
switzerland_same_sex_marriage_08212 9402a4dfe0464017ab6180e520625835 676x477 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Švajčiarski voliči budú v nedeľňajšom referende rozhodovať o možnosti uzatvárať manželstvá v prípade osôb rovnakého pohlavia. Vo Švajčiarsku sú od roku 2007 povolené akurát registrované partnerstvá homosexuálov a lesbičiek.

Manželia si budú môcť adoptovať deti


Švajčiarsko organizuje referendá niekoľkokrát ročne, vďaka čomu môžu voliči priamo zasahovať do politiky. V prípade, že občania podporia spomenutý návrh, manželstvá partnerov rovnakého pohlavia dosiahnú rovnakú úroveň ako manželstvá heterosexuálnych párov, napríklad si budú môcť adoptovať deti.

Odporcovia myšlienky tvrdia, že nahradenie registrovaných partnerstiev úplnými manželskými právami by podkopalo tradičnú rodinu založenú na vzťahu muža a ženy.

Švajčiarsko patrí ku konzervatívnym štátom


Podľa prieskumov verejnej mienky má návrh podporu približne 60 %, no s blížiacim sa hlasovaním mierne klesá. Švajčiarsko patrí skôr ku konzervatívnym štátom a je to jedna z mála krajín v západnej Európe, ktorá neuznáva manželstvá osôb rovnakého pohlavia.

Podobný postoj v Európe má aj Grécko, Taliansko či mikroštáty Andorra, Monako a San Maríno.


Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiari v referende rozhodujú o manželstvách rovnakého pohlavia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínsky prezident Abbás dal ultimátum Izraelu, žiada ukončenie okupácie
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1039 prípadov nákazy koronavírusom a 2 obete

Švajčiari v referende rozhodujú o manželstvách rovnakého pohlavia - diskusné fórum čitateľov