Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2021

Palestínsky prezident Abbás dal ultimátum Izraelu, žiada ukončenie okupáciePalestínsky prezident Mahmúd Abbás dal Izraelu ročné ultimátum na ukončenie okupácie území, na ktorých by chceli Palestínčania vytvoriť svoj ...Zdieľať
un_general_assembly_92021 619e402b36604e9a9797b2be9e828566 676x423 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Palestínsky prezident Mahmúd Abbás dal Izraelu ročné ultimátum na ukončenie okupácie území, na ktorých by chceli Palestínčania vytvoriť svoj štát.

Izrael obvinil z "apartheidu"


Pohrozil, že ak tak neučiní, stiahne uznanie Izraela, čo predstavuje základný kameň tri desaťročia neúspešného mierového úsilia.

Abbásove slová prišli počas vopred nahratého príhovoru na Valnom zhromaždení OSN, v ktorom obvinil Izrael z „apartheidu“ a „etnických čistiek“. Osemdesiatpäťročný vodca Palestínčanov pritom expresívne výrazy zvykne používať len zriedka.

Ochota rokovať o hraniciach


Abbás povedal, že je ochotný rokovať o vymedzení hraníc v priebehu nasledujúceho roka, ale podotkol, že ak Izrael neukončí okupáciu území, potom by prehodnotil uznanie Izraela.

Židovský štát okupuje územia na Západnom brehu Jordánu, v Pásme Gazy a vo východnom Jeruzaleme od vojny v roku 1967. Práve tieto oblasti chcú Palestínčania pre vytvorenie svojho budúceho štátu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Palestínsky prezident Abbás dal ultimátum Izraelu, žiada ukončenie okupácie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Minister vnútra Mikulec si mal podľa Šeligu do riadiacich funkcií vymenovať svojich ľudí
<< predchádzajúci článok
Švajčiari v referende rozhodujú o manželstvách rovnakého pohlavia

Palestínsky prezident Abbás dal ultimátum Izraelu, žiada ukončenie okupácie - diskusné fórum čitateľov