Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. apríla 2024

Švajčiarsko plánuje prispieť piatimi miliardami frankov na obnovu a hospodársky rozvoj UkrajinyŠvajčiarsko plánuje do roku 2036 vyčleniť 5 miliárd švajčiarskych frankov na podporu hospodárskeho rozvoja a obnovy Ukrajiny. Oznámila to v stredu švajčiarska vláda, informuje spravodajský web Kyiv ...Zdieľať
russia_ukraine_war_73749 676x450 10.4.2024 (SITA.sk) - Švajčiarsko plánuje do roku 2036 vyčleniť 5 miliárd švajčiarskych frankov na podporu hospodárskeho rozvoja a obnovy Ukrajiny. Oznámila to v stredu švajčiarska vláda, informuje spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Spolková rada má v úmysle počas najbližších 12 rokov zintenzívniť pomoc pri obnove Ukrajiny a podporiť spoluprácu so súkromným sektorom,“ uviedla švajčiarska vláda.

Svetová banka vo februári konštatovala, že podľa odhadov náklady na povojnovú obnovu a rekonštrukciu Ukrajiny budú v sume 486 miliárd dolárov.


Zdroj: SITA.sk - Švajčiarsko plánuje prispieť piatimi miliardami frankov na obnovu a hospodársky rozvoj Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švajčiarska vláda v júni usporiada medzinárodnú konferenciu o mieri na Ukrajine a dúfa, že sa zapojí aj Rusko
<< predchádzajúci článok
Izraelská armáda pri leteckom údere v Pásme Gazy zabila troch synov lídra Hamasu