Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2021

Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatreniaŠvajčiarsko zavádza prísnejšie pandemické reštrikcie, ktorými reaguje na nový variant koronavírusu. V stredu to oznámil prezident Guy Parmelin, konkrétny variant ale nešpecifikoval. Informuje o tom ...Zdieľať
virus_outbreak_switzerland_60592 5fa02b0f2a6845cd8fec95ef76790539 676x451 13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Švajčiarsko zavádza prísnejšie pandemické reštrikcie, ktorými reaguje na nový variant koronavírusu. V stredu to oznámil prezident Guy Parmelin, konkrétny variant ale nešpecifikoval. Informuje o tom spravodajský portál CNN.


Od pondelka budú musieť byť zatvorené všetky obchody, ktoré nepredávajú nevyhnutný tovar. Výnimku však budú mať predajne s možnosťou vyzdvihnutia tovaru po zakúpení na internete, vysvetlil člen švajčiarskej Spolkovej rady Alain Berset. V súčasnosti platné uzavretie reštaurácií, športovísk a hotelov bude po novom trvať až do februára.

Povinná tiež bude práca z domu, ak je to možné. Ľudia, ktorí nemôžu pracovať doma, musia na pracoviskách v uzavretých priestoroch v prítomnosti dvoch alebo viac ľudí nosiť rúška.

Zhromažďovanie sa ľudí v interiéri aj exteriéri bude obmedzené na päť ľudí, povedal Berset.

Podľa vládnych dát za ostatný deň vo Švajčiarsku a susednom Lichtenštajnsku potvrdili 3 001 nových infekcií koronavírusom a 58 úmrtí. Celkový počet úmrtí už je 7 851.


Zdroj: Webnoviny.sk - Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Celoplošne testovať by sa mohlo na mobilných odberových miestach, obciam by pomohli preddavky
<< predchádzajúci článok
Armáda je pripravená podporiť prípadné celoplošné testovanie

Švajčiarsko reaguje na nový variant koronavírusu, zavádza prísnejšie opatrenia - diskusné fórum čitateľov