24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

12. mája 2008

Švédi zdolali Čechov až v závere

Reprezentanti Švédska zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej E-skupiny v kanadskom Québecu nad výberom Česka 5:3 a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. Rovnaký počet bodov, teda deväť, ...

QUÉBEC CITY 12. mája (WEBNOVINY) - Reprezentanti Švédska zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej E-skupiny v kanadskom Québecu nad výberom Česka 5:3 a bodovo sa dotiahli na svojho súpera. Rovnaký počet bodov, teda deväť, majú na svojom konte aj Švajčiari, tí však ešte odohrajú duel s Ruskom. Po bezgólovej úvodnej tretine sa v 27. min ujali vedenia Švédi, keď Stralman po individuálnej akcii na dvakrát prekonal Hniličku v súperovej bránke. Vyrovnanie priniesla v 31. min presilovka Čechov, počas ktorej Eliáš šikovne tečoval Kaberleho strelu od modrej. O niekoľko minút neskôr však Švédi opäť viedli, keď sa do streleckej listiny zapísal Nilson. Ešte pred druhou sirénou bolo opäť vyrovnané, keď opäť počas presilovky po peknej prihrávke Eliáša skóroval Kotalík. V úvode III. tretiny poslal Švédov aj do tretice do vedenia Weinhandl a aj tretíkrát Česi vyrovnali, keď sa v 50. min presadil Fleischmann, ktorý v prvej formácii nahradil zraneného Eliáša. Koniec duelu však patril "trom korunkám". Najprv v 56. min prekonal Hniličku Hornqvist a 26 sekúnd pred koncom počas power play Čechov poslal puk do opustenej svätyne Nilson a stanovil konečné skóre na 5:3. Výsledok nedeľňajšieho zápasu osemfinálovej E-skupiny na 72. majstrovstvách sveta v hokeji v kanadskom Halifaxe: E-skupina (Québec City): Švédsko - Česko 5:3 (0:0, 2:2, 3:1) Góly: 27. Stralman, 34. Nilson (Ekman, Fernholm), 42. Weinhandl (Martensson), 56. Hornqvist (Nilsson, Bäckström), 60. Nilson - 31. Eliáš (T. Kaberle, Erat), 39. Kotalík (Eliáš, T. Kaberle), 50. Fleischmann (J. Hlinka) Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen (Fín.), Pellerin (Kan.) - Schrüter (Nem.), Seminov (Est.), 7864 divákov Zostavy: Švédsko: Lundqvist - Stralman, N. Wallin, Edler, Frogren, Johansson, Fernholm - Hornqvist, Bäckström, Fabricius - Nilson, R .Wallin, Ekman - Weinhandl, Martensson, Ledin - Warg, Andersson, Nilsson - Holmqvist, Widing Česko: Hnilička - Židlický, T. Kaberle, Rozsíval, Kuba, Z. Michálek, Hejda, Čáslava - Erat, J. Hlinka, Eliáš - Kotalík, Plekanec, Rolínek - Vrbata, Novotný, Fleischmann - Klepiš, Skuhravý, Irgl - Kohn Aktuálna tabuľka E-skupiny (Québec): 1. Rusko 4 2 2 0 0 16:10 10 2. Švédsko 5 3 0 0 2 23:16 9 3. Česko 5 2 1 1 1 20:14 9 4. Švajčiarsko 4 3 0 0 1 13:10 9 ---------------------------------------------- 5. Bielorusko 4 0 0 2 2 11:15 2 6. Dánsko 4 0 0 0 4 6:24 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body. SITA