Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. mája 2006

Švédski poslanci plánujú stretnutie s členmi HamasuPoslanci švédskeho parlamentu plánujú stretnutie s dvoma členmi palestínskeho vládnuceho hnutia Hamas počas ich májovej návštevy v škandinávskej krajine. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra ...Zdieľať

ŠTOKHOLM 2. mája (SITA/AFP) - Poslanci švédskeho parlamentu plánujú stretnutie s dvoma členmi palestínskeho vládnuceho hnutia Hamas počas ich májovej návštevy v škandinávskej krajine. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra TT. Záujem o dialóg potvrdila Yvonne Ruwaidová, členka Strany zelených, ktorá neformálne podporuje v parlamente sociálnych demokratov Görana Perssona. Na pozvanie miestnych združení má na návštevu juhošvédskeho mesta Malmö 16. mája pricestovať hovorca parlamentnej skupiny za Hamas, Saláh Muhammad al-Bardavil a zástupca hnutia Muhammad al-Rantissi. Švédska vláda stretnutie s predstaviteľmi Hamasu zamietla.

Švédsko, podobne ako celá Európska únia, nenadviazala politické kontakty s Palestínskou samosprávou vedenou Hamasom. Ako však Ruwaidová uviedla, bojkotovanie je kontraproduktívne. "Situácia v Gaze a na Západnom brehu je oveľa zložitejšia ako predtým. Na riešenie problému treba dialóg, nie bojkot," povedala. So zástupcami Hamasu sa podľa TT stretnú viacerí poslanci, o mieste a čase konania však ešte nebolo rozhodnuté.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pád arménskeho lietadla neprežil nik zo 113 osôb na palube
<< predchádzajúci článok
USA chcú protiiránsku koalíciu, ak BR OSN odmietne sankcie

Švédski poslanci plánujú stretnutie s členmi Hamasu - diskusné fórum čitateľov