Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. septembra 2021

Svetové spoločnosti očakávajú ekonomický rast, firmy sa chcú po pandémii zamerať na fúzie a akvizícieŠesť z desiatich riaditeľov najväčších svetových spoločností očakáva, že globálna ekonomika bude v najbližších troch rokoch rásť. Také sú závery prieskumu firmyZdieľať
podnikatel 1 676x451 12.9.2021 (Webnoviny.sk) - Šesť z desiatich riaditeľov najväčších svetových spoločností očakáva, že globálna ekonomika bude v najbližších troch rokoch rásť. Také sú závery prieskumu firmy KPMG.


Lídri pritom označili za hlavnú postpandemickú stratégiu svojho rastu fúzie a akvizície ako aj vytváranie strategických aliancií. Okolo 90 percent z nich v prieskume potvrdilo, že v nasledujúcich troch rokoch plánuje realizovať takéto transakcie.

Pandemickú situáciu riaditelia nevnímajú ako krízu, ale potenciál na investície. Väčšina má podľa prieskumu ambície zvýšiť počet svojich zamestnancov, no napriek tomu až 60 percent z nich uprednostňuje investície do technológií pred zvyšovaním kvalifikácie svojej pracovnej sily.

Cestovné obmedzenia a práca na diaľku spôsobili, že mnohým nadnárodným spoločnostiam sa podarilo znížiť svoj negatívny vplyv na životné prostredie. V trende udržateľnosti chcú pokračovať, asi tretina do nej plánuje investovať viac ako 10 percent tržieb.


KPMG je globálna sieť firiem poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. Pôsobí v 146 krajinách a jej členské firmy zamestnávajú vyše 227 000 ľudí. KPMG Slovensko pôsobí od roku 1991. V súčasnosti zamestnáva viac ako 300 ľudí a má 12 partnerov.

Poskytuje širokú škálu audítorských, daňových, právnych a poradenských služieb mnohým domácim i zahraničným spoločnostiam a asistuje pri významných transakciách vo väčšine hospodárskych odvetví.
Zdroj: Webnoviny.sk - Svetové spoločnosti očakávajú ekonomický rast, firmy sa chcú po pandémii zamerať na fúzie a akvizície © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boli ste pozitívne testovaný na COVID-19? Ak nemáte príznaky, karanténa vám skončí po 10 dňoch
<< predchádzajúci článok
Chorvátsko hlási výrazný nárast zahraničných turistov, len zo Slovenska ich bolo vyše 100-tisíc

Svetové spoločnosti očakávajú ekonomický rast, firmy sa chcú po pandémii zamerať na fúzie a akvizície - diskusné fórum čitateľov