Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. januára 2013

Sýrsky prezident urobil smrteľnú chybu, myslí si MedvedevRuský premiér Dmitrij Medvedev si myslí, že sýrsky prezident Baššár al-Asad urobil zdržiavaním procesu politických reforiem vážnu chybu, čo spôsobuje, že jeho dni pri moci sa krátia. ...Zdieľať
asad DAMASK 28. januára (WEBNOVINY) - Ruský premiér Dmitrij Medvedev si myslí, že sýrsky prezident Baššár al-Asad urobil zdržiavaním procesu politických reforiem vážnu chybu, čo spôsobuje, že jeho dni pri moci sa krátia.


V nedeľu zverejnenom rozhovore pre americkú televíziu CNN Medvedev uviedol, že sa so sýrskym lídrom niekoľkokrát telefonicky spojil a tlmočil mu potrebu vykonať potrebne reformy v záujme vyriešenia kritickej situácie v krajine.

"Mal konať oveľa rýchlejšie a kontaktovať umiernenú opozíciu, ktorá bola ochotná s nim rokovať. Urobil vážnu chybu, možno smrteľnú. Zdá sa mi, že jeho šance zostať pri moci sa zmenšujú každým dňom," povedal predseda ruskej vlády, ktorá patrí k jedným z mála spojencov Sýrie.

"Vravel som mu - potrebujete spustiť reformy, potrebujete si sadnúť k rokovaciemu stolu. Nanešťastie sa ukázalo že sýrske orgány na to nie sú pripravené," povedal Medvedev pre CNN.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kateřina Zemanová: Otec by nekomentoval voľby na Slovensku
<< predchádzajúci článok
V Egypte vyhlásili mimoriadny stav a zákaz vychádzania

Sýrsky prezident urobil smrteľnú chybu, myslí si Medvedev - diskusné fórum čitateľov