Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2021

Taliansko prestáva akceptovať negatívne testy, do kín či reštaurácií pustia už len zaočkovanýchTalianska vláda rozhodla, že nevakcinovaní ľudia sa nebudú môcť zúčastňovať na niektorých interiérových voľnočasových aktivitách. Snaží sa tak zastaviť rast počtu infekcií koronavírusom a ...Zdieľať
virus_outbreak_italy_searches_44115 be1c9d5df7e44ba896c9f308c2bd79e9 676x451 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Talianska vláda rozhodla, že nevakcinovaní ľudia sa nebudú môcť zúčastňovať na niektorých interiérových voľnočasových aktivitách. Snaží sa tak zastaviť rast počtu infekcií koronavírusom a odvrátiť finančne škodlivé lockdowny.


Od 6. decembra budú môcť v krajine ísť do reštaurácií, do kín či na športové podujatia len zaočkovaní a ľudia po prekonaní ochorenia COVID-19. Negatívny test na koronavírus už v Taliansku nebudú akceptovať.

Povinné očkovanie pre policajtov i vojakov


Na základe nového vládneho dekrétu bude očkovanie proti koronavírusu povinné okrem iného pre talianskych policajtov, vojakov a všetkých zamestnancov škôl. Doteraz sa museli povinne očkovať iba zdravotníci a zamestnanci domovov dôchodcov.

Taliansky premiér Mario Draghi v stredu uviedol, že tieto opatrenia sú nutné, aby sa predišlo „pomalému ale stabilnému“ rastu počtu infekcií. „Začali sme sa vracať do normálneho stavu. Chceme tento normálny stav zachovať,“ povedal Draghi na tlačovej konferencii po tom, ako vláda opatrenia jednomyseľne schválila.

Kľúčové sú preventívne opatrenia


Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza pripustil, že krajine sa v súčasnosti darí čeliť koronavírusu lepšie ako mnohým jej susedom.

Dodal však, že Taliansko sa naučilo, že kľúčové v boji proti pandémii sú preventívne a proaktívne opatrenia. Úplne zaočkovaných je viac ako 84 percent obyvateľov Talianska vo veku od 12 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko prestáva akceptovať negatívne testy, do kín či reštaurácií pustia už len zaočkovaných © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súd
<< predchádzajúci článok
Trestnoprávne kolégium najvyššieho súdu posilní sudca Klemanič, rozhodla súdna rada

Taliansko prestáva akceptovať negatívne testy, do kín či reštaurácií pustia už len zaočkovaných - diskusné fórum čitateľov