Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2021

Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súdKonfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) sa v súvislosti s novelou zákona o štátnej službe plánuje obrátiť na Ústavný súd SR (ÚS SR). Ako na štvrtkovej tlačovej ...Zdieľať
img_2235_copy 676x462 25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Konfederácia odborových zväzov Slovenskej republiky (KOZ SR) sa v súvislosti s novelou zákona o štátnej službe plánuje obrátiť na Ústavný súd SR (ÚS SR).


Ako na štvrtkovej tlačovej konferencii informoval prezident KOZ SR Marián Magdoško, z tohto dôvodu chcú osloviť poslancov Národnej rady SR, aby dodali 30 podpisov pod ústavnú sťažnosť a následne ju podali na ÚS SR.

Rovnakú požiadavku budú podľa jeho slov adresovať aj prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá novelu zákona vetovala. Poslanci však v utorok 23. novembra jej veto 83 hlasmi prelomili.

Väčšie právomoci pre tajomníka


„Dôsledkom tejto novely bude krágľovanie nepohodlných ľudí. Ak sa nadriadený ráno zle vyspí, tak môže polovicu ľudí vyhodiť z práce," myslí si Magdoško.

Z novely zákona o štátnej službe vyplýva, že generálny tajomník služobného úradu bude mať silnejšie právomoci.

Prezidentka žiadala neprijať zákon ako celok


Bude môcť odvolať vedúceho zamestnanca vo svojej riadiacej pôsobnosti bez uvedenia dôvodu iba so súhlasom príslušného ministra alebo vedúceho ostatného ústredného orgánu štátnej správy.

Odvolanie z funkcie v bežnom prípade bude možné uskutočniť bezodkladne. Prezidentka Zuzana Čaputová navrhovala, aby parlament pri opätovnom prerokovaní neprijal zákon ako celok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilina zrušila vianočný ambulantný predaj, mal nahradiť tradičné trhy
<< predchádzajúci článok
Taliansko prestáva akceptovať negatívne testy, do kín či reštaurácií pustia už len zaočkovaných

Konfederácia odborových zväzov sa chce pre novelu zákona o štátnej službe obrátiť na ústavný súd - diskusné fórum čitateľov