Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2021

Taliansko sa snaží naštartovať cestovný ruch, pre turistov zrušilo podmienku povinnej karantényTaliansko ruší povinnosť päťdňovej karantény pre návštevníkov z krajín Európskej únie, Izraela a Veľkej Británie. Snaží sa tak naštartovať pandémiou zdevastované odvetvie turizmu pred vrcholom ...Zdieľať
gettyimages 1220276773 min 676x451 14.5.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansko ruší povinnosť päťdňovej karantény pre návštevníkov z krajín Európskej únie, Izraela a Veľkej Británie. Snaží sa tak naštartovať pandémiou zdevastované odvetvie turizmu pred vrcholom turistickej sezóny.


Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza v piatok podpísal rozhodnutie umožňujúce návštevu krajiny bez karantény, ak sa turista preukáže negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Nové opatrenie nadobudne platnosť v nedeľu.

Povinnosť päťdňovej karantény pre obyvateľov Európskej únie Taliansko zaviedlo, aby odradilo turistov od príchodu do krajiny počas veľkonočných sviatkov. Minister zdravotníctva zároveň ohlásil rozšírenie testovania na letiskách v prípade návštevníkov z Kanady, Japonska a Spojených arabských emirátov, ktorí do krajiny aj doteraz mohli prichádzať bez karantény.

V súčasnosti letiská v Ríme a Miláne poskytujú rýchlotesty pri niektorých letoch z USA. Novým nariadením sa táto služba rozšíri aj na letiská v Benátkach a Neapole.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko sa snaží naštartovať cestovný ruch, pre turistov zrušilo podmienku povinnej karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku sa od soboty končí núdzový stav, Heger vyzval ľudí na očkovanie proti koronavírusu (video)
<< predchádzajúci článok
Núdzový stav sa končí uplynutím 14. mája. a s ním aj zákaz vychádzania a zhromažďovania

Taliansko sa snaží naštartovať cestovný ruch, pre turistov zrušilo podmienku povinnej karantény - diskusné fórum čitateľov