Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2021

Taliansko sprísni opatrenia, očkovaní budú mať pri vstupe do reštaurácii či bazénov výhoduTaliansko začne čoskoro vyžadovať pri vstupe do posilňovní, múzeí, kín, vnútorných priestorov reštaurácií a ďalších zariadení potvrdenia o zdravotnom stave. Vláda premiéraZdieľať
virus_outbreak_italy_35515 d9fd4a50399d4762ade4cf7e84db3221 676x451 23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansko začne čoskoro vyžadovať pri vstupe do posilňovní, múzeí, kín, vnútorných priestorov reštaurácií a ďalších zariadení potvrdenia o zdravotnom stave.


Vláda premiéra Maria Draghiho vo štvrtok v súvislosti s prudkým nárastom prípadov ochorenia COVID-19 v krajine schválila uznesenie nariaďujúce od 6. augusta používanie takzvaných „zelených“ preukazov.

Očkovaní nepotrebujú test


Na to, aby mal naň človek oprávnenie, musí preukázať, že počas uplynulých deviatich mesiacov dostal aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu, že sa v uplynulých šiestich mesiacoch zotavil z ochorenia COVID-19 alebo mal počas predchádzajúcich 48 hodín negatívny test.

Preukazy budú podľa úradov, okrem iného, potrebné, ak budú chcieť ľudia jesť vnútri reštaurácie alebo vojsť do kaviarne, na účasť na športových podujatiach, mestských jarmokoch alebo konferenciách, na vstup do kasín, herní binga alebo bazénov.

Potvrdenia sú podľa Draghiho potrebné na to, aby v krajine „udržali otvorenú ekonomickú aktivitu“ a ľuďom umožnia užiť si zábavu s „uistením, že nebudú vedľa nákazlivých ľudí“.

Rastie počet prípadov nákazy


Podľa ministra zdravotníctva Roberta Speranzu si už „green pass“ v Taliansku stiahlo asi 40 miliónov ľudí. Zároveň poznamenal, že potvrdenie je už v súčasnosti vyžadované pri účasti na svadbách a návšteve klientov opatrovateľských domovov.

V Taliansku už dostala obe dávky vakcíny viac ako polovica ľudí nad 12 rokov a ďalších niekoľko miliónov má aspoň prvú dávku. Počet nových prípadov nákazy napriek tomu v krajine opäť stúpa, no vďaka očkovaniu sa podľa Draghiho výrazne znížil tlak na nemocnice.

„Vakcinačná kampaň umožnila ekonomike oživenie,“ skonštatoval Draghi a vyzval všetkých Talianov, aby sa dali zaočkovať a to okamžite.


Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko sprísni opatrenia, očkovaní budú mať pri vstupe do reštaurácii či bazénov výhodu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odvolanie šéfky tímu inšpekcie je viac ako neštandardné, prokurátor sa obáva negatívneho vplyvu na vyšetrovanie
<< predchádzajúci článok
Pred parlamentom protestuje dav ľudí, kričali „odstúpiť“ a na transparente mali aj „ruky preč od našich detí“

Taliansko sprísni opatrenia, očkovaní budú mať pri vstupe do reštaurácii či bazénov výhodu - diskusné fórum čitateľov