Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Taliansky súd v megaprocese s ‚Ndranghetou poslal za mreže vyše dvesto ľudí, rozsudok čítali takmer dve hodinyTribunál v Taliansku odsúdil viac ako 200 ľudí za obvinenia súvisiace s ich členstvom v zločineckom syndikáte 'Ndrangheta. Celkom 207 ľudí dostalo tresty odňatia slobody, ktoré dovedna sú na 2 100 rokov. ...Zdieľať
italy_mafia_trial_sentence_63796 676x451 20.11.2023 (SITA.sk) - Tribunál v Taliansku odsúdil viac ako 200 ľudí za obvinenia súvisiace s ich členstvom v zločineckom syndikáte 'Ndrangheta. Celkom 207 ľudí dostalo tresty odňatia slobody, ktoré dovedna sú na 2 100 rokov. Tribunál však tiež zbavil 131 ľudí obvinení.


Masívny proces sa odohral v súdnej sieni vo vysoko stráženom bunkri v priemyselnom parku v kalábrijskom Lamezia Terme.

Proces sledovali na obrazovkách


Bunker je pritom taký rozsiahly, že k stropu boli ukotvené obrazovky, aby účastníci mohli sledovať priebeh konania. Samotné prečítanie verdiktu tiež bolo dlhé, pričom trvalo takmer dve hodiny.

Obžalovaní čelili obvineniam zo zločinov ako obchodovanie s drogami a zbraňami, vydieranie či spolčenie s mafiou, čo je termín v talianskom trestnom zákonníku pre členov skupín organizovaného zločinu. Ďalší boli obvinení zo spolupáchateľstva.

Proces vyplynul z vyšetrovania dvanástich klanov s väzbami na šéfa 'Ndranghety Luigiho Mancusa, ktorý si odsedel 19 rokov vo väzení za jeho rolu vo vedení najmocnejšej rodiny v rámci syndikátu.

Nahradili sicílsku mafiu


Podľa protimafiánskych prokurátorov, ktorí viedli vyšetrovanie v južnom Taliansku, 'Ndrangheta v tichosti získala moc v Taliansku a v zahraničí, keďže sicílska mafia stratila vplyv, a teraz má takmer monopol na dovoz kokaínu do Európy.

Organizácia má podľa nich základne aj v Severnej a Južnej Amerike a je aktívna v Afrike. Predstaviteľov zločineckého syndikátu v ostatných rokoch zatkli nielen v Európe, ale aj v Brazílii či Libanone.


Zdroj: SITA.sk - Taliansky súd v megaprocese s ‚Ndranghetou poslal za mreže vyše dvesto ľudí, rozsudok čítali takmer dve hodiny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po znovuzvolení za prezidenta Ruska môže Putin spustiť úplnú mobilizáciu, upozorňuje Danilov
<< predchádzajúci článok
Počet žien v ukrajinských ozbrojených silách výrazne stúpol, priamo v bojovej zóne je ich viac než päťtisíc