Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Po znovuzvolení za prezidenta Ruska môže Putin spustiť úplnú mobilizáciu, upozorňuje DanilovJe možné, že Rusko po prezidentských voľbách v krajine v marci 2024 začne úplnú mobilizáciu. Upozornil na to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obranyZdieľať
russia_drills_07883 a71b8429abbc4606be9446c5a62f9d1a 676x450 20.11.2023 (SITA.sk) - Je možné, že Rusko po prezidentských voľbách v krajine v marci 2024 začne úplnú mobilizáciu.


Upozornil na to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov v prejave na Medzinárodnom bezpečnostnom fóre v kanadskom Halifaxe. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Po (nasledujúcej) intronizácii Putina bude režim ukotvený, čo v podstate znamená, že dostane voľnú ruku. Preto má Ukrajina a medzinárodné spoločenstvo tri až štyri mesiace na príslušnú prípravu," povedal Danilov.

Očakáva sa, že Putin oznámi svoju kandidatúru na post prezidenta na ďalšie funkčné obdobie. Zatiaľ to oficiálne neurobil.

Nie je jasné, či sa budú môcť vo voľbách formálne zúčastniť aj iní kandidáti, ale ak sa Putin rozhodne kandidovať, jeho víťazstvo je isté.


Zdroj: SITA.sk - Po znovuzvolení za prezidenta Ruska môže Putin spustiť úplnú mobilizáciu, upozorňuje Danilov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinskú speváčku Džamalu, ktorá v roku 2016 vyhrala Eurovíziu, zaradilo Rusko na zoznam hľadaných osôb
<< predchádzajúci článok
Taliansky súd v megaprocese s ‚Ndranghetou poslal za mreže vyše dvesto ľudí, rozsudok čítali takmer dve hodiny