04. júna 2022

Tampa prehrala s Rangers aj druhý zápas, Černák bol vylúčený a mal aj jednu mínusku (video)

V zámorí v piatok pokračovala vyraďovacia časť profiligy, obhajca Stanleyho pohára tím Tampa Bay Lightning prehral aj druhý duel na ľade

barclay goodrow michail sergacov nhl play off new york rangers tampa bay lightning 676x451 4.6.2022 (Webnoviny.sk) - V zámorí v piatok pokračovala vyraďovacia časť profiligy, obhajca Stanleyho pohára tím Tampa Bay Lightning prehral aj druhý duel na ľade New Yorku Rangers (2:3) a v sérii hranej na štyri triumfy prehráva už 0:2 na zápasy.

V slávnej Madison Square Garden síce viedli hostia zásahom Nikitu Kučerova, ale góly K'Andreho Millera, Kaapa Kakka a Miku Zibanejada zariadili "jazdcom" náskok, ktorý potom už len skorigoval Nicholas Paul. Slovenský obranca Erik Černák z organizácie Lightning absolvoval 16:50 min, pripísal si jednu mínusku, dve strely na bránku a jeden menší trest za hrubosť.

"Myslím si, že sme spravili kus dobrej práce, keďže najmä v prvých dvoch tretinách sme súpera eliminovali. Nespravili sme príliš veľa chýb, v strednom pásme a pri prechode do útočnej tretiny nám to šlo. A keď sme to potrebovali, od brankára prišli vynikajúce zákroky," zhodnotil domáci obranca Adam Fox podľa oficiálneho webu profiligy. Séria sa teraz z New Yorku sťahuje na Floridu, kde sa uskutočnia súboje v nedeľu a v utorok.

Zdroj: Webnoviny.sk - Tampa prehrala s Rangers aj druhý zápas, Černák bol vylúčený a mal aj jednu mínusku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.