Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2021

Taraba: Návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačnáČoraz viac sa črtá, že septembrová návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná. Vo svojom profile na sociálnej ...Zdieľať
papez 676x451 24.7.2021 (Webnoviny.sk) - Čoraz viac sa črtá, že septembrová návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba.


Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) vydal tento týždeň rozhodnutie, že podmienkou návštevy svätých omší, ktoré bude v septembri na Slovensku celebrovať pápež František, bude plná zaočkovanosť účastníkov.

Lengvarský ako vojak už 33 rokov nerozmýšľa


„Stále chcem veriť, že tento nápad podmieňovať účasť na sviatostiach vakcináciou, vyšiel z hlavy len Lengvarského, ktorý sám o sebe hovorí, že ako vojak už 33 rokov nerozmýšľa. Podľa mňa vojaci ostatní rozmýšľali aj za neho," priblížil Taraba.

Ak má byť toto rozhodnutie myslené ako motivácia, tak nezaradený poslanec sa pre možnosť stretnutia s pápežom očkovať nepôjde. „Ak to má byť myslené ako nátlak, tak k tomu sa radšej nevyjadrujem," doplnil.

Kotlebovci považujú návrh za nezmyselný


Návrh ministra zdravotníctva považuje za nezmyselný aj opozičná strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

„Z praxe už vieme, že aj zaočkovaní sú šíriteľmi nákazy a rovnako sú ohrození ako neočkovaní. Toto delenie na dve skupiny nie je ničím iným ako apartheidom," uviedol pre agentúru SITA hovorca strany Martin Beluský.

ĽSNS napíše list Vatikánu


ĽSNS preto podľa jeho slov napíše otvorený list do Vatikánu, „aby pomohli čo najväčšiemu počtu veriacich stretnúť sa s pápežom".

Hlava katolíckej cirkvi pápež František začiatkom júla potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko. Návšteva by mala trvať od 12. do 15. septembra 2021.
Zdroj: Webnoviny.sk - Taraba: Návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vietnam vyhlásil lockdown v hlavnom meste Hanoj, otvorené sú len nemocnice a nevyhnutné prevádzky
<< predchádzajúci článok
Poslanci OĽaNO plánujú predstaviť návrh uznesenia, vyjadriť chcú podporu a uznanie ľuďom LGBTI komunity

Taraba: Návšteva pápeža Františka na Slovensku nebude pastoračná, ale vakcinačná - diskusné fórum čitateľov