Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. marca 2007

Ťažko zraneného z Novák čaká druhá operáciaŤažko zraneného, dvadsaťštyriročného Mareka P. z Prievidze, ktorý utrpel pri výbuchu v Novákoch 2. marca vážne poranenia hlavy, čaká v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku už ...Zdieľať

RUŽOMBEROK 19. marca (WEBNOVINY) – Ťažko zraneného, dvadsaťštyriročného Mareka P. z Prievidze, ktorý utrpel pri výbuchu v Novákoch 2. marca vážne poranenia hlavy, čaká v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku už druhá operácia. Pre agentúru SITA to dnes uviedol riaditeľ ÚVN Igor Čombor. Podľa jeho slov by operáciu mali odborníci z nemocnice urobiť v utorok alebo stredu. „Možnosti ďalšej operácie sú reálne. Špecialisti sa počas nej pokúsia pacientovi protézou zo špeciálnej hmoty nahradiť kosti na hlave, ktoré stratil v dôsledku výbuchu. Protéza bude chrániť zvyšné orgány hlavy,“ povedal Čombor.

Zraneného muža previezli do ÚVN minulý týždeň v piatok z Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. „V ten istý deň mu naši špecialisti v rámci špeciálnej operácie zrekonštruovali ľavý očnicový oblúk, viacnásobné zlomeniny ľavej lícnej kosti tváre a ústnej dutiny. Jeho stav je stabilizovaný, ale naďalej vážny,“ uviedol dnes Čombor.

Pacient utrpel pri výbuchu delaboračnej haly vo Vojenskom opravárenskom podniku v Novákoch rozsiahle devastačné poranenia mozgu, operovali ho v ten istý deň hneď po hospitalizácii vo FNsP v Banskej Bystrici. O prognózach jeho budúceho zdravotného stavu je podľa Čombora predčasné hovoriť. „Nevieme, ako je poškodená centrálna nervová sústava a čaká nás druhá operácia. Po nej budeme múdrejší,“ podotkol.

Výbuch haly si zatiaľ vyžiadal päť obetí, tri pracovníčky sú stále nezvestné.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ťažko zranený pri výbuchu v Novákoch dnes otvoril oči (16. 3. 2007)
 Dzurinda: Kľúčové je poznať príčiny nováckej tragédie (15. 3. 2007)
 Rodinám obetí výbuchu v Novákoch vyplatia 9 miliónov (14. 3. 2007)
 Našla sa piata obeť výbuchu vo VOP Nováky (14. 3. 2007)
 Zamestnanci VOP majú zaručenú výplatu na tri mesiace (12. 3. 2007)nasledujúci článok >>
Taliban podľa prieskumu nakoniec zvíťazí
<< predchádzajúci článok
Koruna po revalvácii parity prudko zhodnocovala

Ťažko zraneného z Novák čaká druhá operácia - diskusné fórum čitateľov