Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. marca 2007

Taliban podľa prieskumu nakoniec zvíťazíViac ako štvrtina ľudí v dvoch juhoafganských provinciách, ktoré sa nachádzajú v srdci povstaleckých aktivít Talibanu, podporuje zvrhnutý režim a takmer polovica z nich si myslí, že Taliban nakoniec ...Zdieľať

LONDÝN 19. marca (WEBNOVINY) - Viac ako štvrtina ľudí v dvoch juhoafganských provinciách, ktoré sa nachádzajú v srdci povstaleckých aktivít Talibanu, podporuje zvrhnutý režim a takmer polovica z nich si myslí, že Taliban nakoniec aj tak zvíťazí. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý zverejnili v pondelok.

V prieskume, ktorý uskutočnil think-tank Senlis Council začiatkom mesiaca v provinciách Kandahár a Helmand, oslovili 17 tisíc Afgancov. Z nich na otázku, či podporujú bývalý vládny režim, kladne odpovedalo 26,8 percenta respondentov. Podľa 49 percent opýtaných porazí Taliban, ktorý je práve v týchto dvoch provinciách najmocnejší, súčasnú afganskú vládu a vojakov NATO, ktorí sa v krajine momentálne nachádzajú.

"Výsledky prieskumu sú mimoriadne alarmujúce, pretože naznačujú, že medzinárodné spoločenstvo má v Afganistane vážne problémy," povedala Norine MacDonaldová, prezidentka spoločnosti, ktorá prieskum uskutočnila. "Návrat Talibanu k moci by mal závažné dôsledky pre afganský ľud aj pre bezpečnosť sveta," dodala MacDonaldová.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výbor pre nezlučiteľnosť zastavil konanie proti Harabinovi
<< predchádzajúci článok
Ťažko zraneného z Novák čaká druhá operácia