Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. júla 2006

Telefónica v prvom polroku zvýšila tržby takmer o polovicuŠpanielska telekomunikačná spoločnosť Telefónica zaznamenala v prvom polroku medziročný nárast tržieb až o 46,4 % na 25,16 mld. eur, čím prekonala očakávanie analytikov na úrovni 25,03 mld. eur. Ako ...Zdieľať

MADRID 27. júla (WEBNOVINY) - Španielska telekomunikačná spoločnosť Telefónica zaznamenala v prvom polroku medziročný nárast tržieb až o 46,4 % na 25,16 mld. eur, čím prekonala očakávanie analytikov na úrovni 25,03 mld. eur. Ako spoločnosť uviedla, tržby rástli vďaka akvizíciám, ako aj nárastu počtu klientov. Čistý polročný zisk zaznamenal nárast až o 40,3 % na 2,57 mld. eur, kým prevádzkový zisk pred odpismi a amortizáciou (OIBDA) sa zvýšil o 40,9 % na 9,24 mld. eur. Celkový počet klientov operátora stúpol o 32,6 % na 191,7 mil. ľudí, viac ako polovica z nich pritom žije v latinskej Amerike.

Najväčšia časť tržieb spoločnosti však aj napriek tomu pochádza z domáceho španielskeho trhu, jeho podiel na tržbách sa však znížil na 39 % z úrovne 55 % za rovnaké obdobie minulého roka. Výsledky firmy zahŕňajú akvizície skupiny Telefónica O2 Europe, ktorú Telefónica konsolidovala v prvom kvartáli, ako aj v apríli kúpený podiel v spoločnosti Colombia Telecom, či akvizíciu českého operátora Český Telecom.

Telefónica je jedným z uchádzačov v tendri o poskytnutie licencie na tretieho mobilného operátora v SR. Do výberového konania sa prihlásila prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Telefónica O2 Czech Republic, teda bývalého Českého Telecomu. V tendri sú ešte dvaja záujemcovia, rakúsky mobilkom austria, ktorý je dcérskou spoločnosťou operátora Telekom Austria, a konzorcium českej firmy Radiokomunikace a česko-slovenskej finančnej skupiny Penta.

(1 EUR = 38,119 SKK)

SITA, Reuters,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči v kraji mali za prvý polrok 1 225 výjazdov
<< predchádzajúci článok
K Pittovi a Jolie v New Yorku pribudne vosková Shiloh

Telefónica v prvom polroku zvýšila tržby takmer o polovicu - diskusné fórum čitateľov