Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. júla 2006

Hasiči v kraji mali za prvý polrok 1 225 výjazdovHasiči v Trenčianskom kraji mali za prvý polrok tohto roku 220 výjazdov k dopravným nehodám, pri ktorých zomrelo 12 ľudí, čo je o sedem viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Ako ďalej agentúru ...Zdieľať

TRENČÍN 27. júla (WEBNOVINY) - Hasiči v Trenčianskom kraji mali za prvý polrok tohto roku 220 výjazdov k dopravným nehodám, pri ktorých zomrelo 12 ľudí, čo je o sedem viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Ako ďalej agentúru SITA informoval asistent riaditeľa KR HaZZ v Trenčíne Marián Petrík, celkovo mali hasiči 1 225 výjazdov, čo je nárast oproti minulému roku o 10 %. Počet výjazdov k technickým zásahom bol 623 a k požiarom 465.

Pri požiaroch zomrelo sedem osôb, priame škody dosiahli takmer 53 miliónov korún, na čom mal najväčší podiel februárový požiar výroby drevárskych výrobkov v Handlovej. Zvýšený elektrický prechodový odpor spôsobil škodu takmer 33 miliónov korún.

Najčastejšími príčinami vzniku požiaru v prvých šiestich mesiacoch bolo vypaľovanie trávy a suchých porastov, manipulácia s otvoreným ohňom, úmyselné zapálenie, fajčenie a zvýšený elektrický prechodový odpor. Uchránené hodnoty hasiči vyčíslili na necelých 125 miliónov korún, dodáva Petrík.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
B Four ponúkla za tretiu mobilnú licenciu 400 mil. Sk
<< predchádzajúci článok
Telefónica v prvom polroku zvýšila tržby takmer o polovicu

Hasiči v kraji mali za prvý polrok 1 225 výjazdov - diskusné fórum čitateľov