Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. júla 2020

Tenisti neostanú po zrušení Wimbledonu bez odmeny, organizátori rozdajú milióny libier


Tagy: Wimbledon

Organizátori prestížneho tenisového Wimbledonu napriek zrušeniu tohtoročnej edície podujatia rozdelia 620 hráčom sumu prevyšujúcu v prepočte 11 miliónov ...Zdieľať
britain_wimbledon_tennis_20320 244c51c0434e4829949de03db3b3b1bf 676x442 10.7.2020 (Webnoviny.sk) - Organizátori prestížneho tenisového Wimbledonu napriek zrušeniu tohtoročnej edície podujatia rozdelia 620 hráčom sumu prevyšujúcu v prepočte 11 miliónov eur. "Hneď po oznámení o zrušení tohtoročného turnaja sme sa začali zaujímať o to, ako by sme mohli pomôcť tým, vďaka ktorým Wimbledon existuje," uviedol výkonný riaditeľ turnaja Richard Lewis.


Vedenie turnaja sa po porade s poisťovňami dohodlo na rovnakej odmene pre 256 hráčov s istou účasťou v hlavnej súťaži dvojhry (25-tisíc britských libier) a rovnú polovicu dostane 224 ďalších tenistov, ktorí sa mali predstaviť v kvalifikácii.

Svoj podiel dostanú aj deblisti či účastníci turnaja na vozíku. "Vieme, že ostatné mesiace neistoty zasiahli aj hráčov, keď mnohí z nich čelili existenčným problémom," doplnil Lewis.

Slávny turnaj na londýnskej tráve sa v roku 2020 neuskutoční prvýkrát od roku 1945. "Teší nás, že poistenie nám umožnilo pristúpiť k tomuto kroku. Tieto financie budú pre hráčov odmenou za tvrdú prácu, ktorú vykonali, aby sa v rebríčkoch dostali čo najvyššie a získali právo štartu na Wimbledone," prezradil Lewis.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tenisti neostanú po zrušení Wimbledonu bez odmeny, organizátori rozdajú milióny libier © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Wimbledon
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jubilejné preteky formuly 1 sa pôjdu na trati vlastnenou Ferrari, potvrdili aj podujatie v Soči
<< predchádzajúci článok
V auguste by mali začať turnaje WTA, jeden bude v Prahe

Tenisti neostanú po zrušení Wimbledonu bez odmeny, organizátori rozdajú milióny libier - diskusné fórum čitateľov