Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2024

Think tank napojený na Putina vyzýva Kremeľ, aby demonštratívne odpálil jednu jadrovú bombuRusko by malo zvážiť „demonštratívny“ jadrový výbuch, aby zastavilo Západ, ktorý by Ukrajine mohol umožniť používať zbrane pri útokoch na ruské územie. Ako referuje web news.sky.com, s ...Zdieľať
russia_putin_92402 676x451 30.5.2024 (SITA.sk) - Rusko by malo zvážiť „demonštratívny“ jadrový výbuch, aby zastavilo Západ, ktorý by Ukrajine mohol umožniť používať zbrane pri útokoch na ruské územie.


Ako referuje web news.sky.com, s takýmto nápadom prišiel ruský think tank podporovaný tamojším vodcom Vladimirom Putinom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Aby sme potvrdili vážnosť ruských zámerov a presvedčili našich odporcov o pripravenosti Moskvy eskalovať, stojí za to zvážiť demonštratívny jadrový výbuch,“ povedal pre ekonomický časopis Profil popredný člen Rady pre zahraničnú a obrannú politiku so sídlom v Moskve Dmitrij Suslov.

„Politický a psychologický efekt atómového hríbu, ktorý budú naživo vysielať na všetkých televíznych kanáloch po celom svete, snáď pripomenie západným politikom jedinú vec, ktorá zabránila vojnám medzi veľmocami od roku 1945 a pre ktorú sú teraz z veľkej časti stratení - strach z jadrovej vojny,“ doplnil podporovateľ ruského režimu.

Putin v minulosti ocenil Radu pre zahraničnú a obrannú politiku a zúčastnil sa na jej politických diskusiách.


Zdroj: SITA.sk - Think tank napojený na Putina vyzýva Kremeľ, aby demonštratívne odpálil jednu jadrovú bombu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trumpa uznali vinným v procese o platbách za mlčanie, rozhodnutie nazval hanebným
<< predchádzajúci článok
Premiér Fico bol prepustený z banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice, má byť v Nemocnici sv. Michala v Bratislave