Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

18. augusta 2020

TikTok má nový účet na Twitteri, chce bojovať proti nepravdivým informáciám o videoaplikácii


Tagy: TikTok

Videoaplikácia TikTok má nový účet na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Zástupcovia spoločnosti uviedli, že sa tak rozhodli s cieľom v ...Zdieľať
gettyimages 1169692106 676x451 18.8.2020  - Videoaplikácia TikTok má nový účet na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Zástupcovia spoločnosti uviedli, že sa tak rozhodli s cieľom v reálnom čase bojovať proti šíreniu nepravdivých informácií o TikToku.


"Urobili sme ďalší krok v rámci budovania dôvery s našou TikTok komunitou a chceme zverejňovať fakty našimi slovami a slovami popredných odborníkov z oblasti kybernetickej bezpečnosti, médií a akademickej obce, pretože nepodporujeme šírenie nepravdivých informácií na našej platforme alebo o našej platforme," vyjadrili sa predstavitelia videoaplikácie.

Americký prezident Donald Trump dal v piatok čínskej spoločnosti ByteDance 90 dní na to, aby sa zbavila všetkých aktív používaných na podporu TikToku v Spojených štátoch. Zbaviť by sa podľa neho mali aj všetkých dát získaných od amerických používateľov. Trump v nariadení uviedol, že sú "presvedčivé dôkazy", ktoré ho "vedú k presvedčeniu, že by ByteDance mohol podniknúť kroky, ktoré ohrozia národnú bezpečnosť Spojených štátov". O kúpe amerických operácií TikToku už rokuje spoločnosť Microsoft.

Trump si v piatok založil účet na konkurenčnej platforme Triller. Zverejnil tiež video, v ktorom sa označil za "profesionála v oblasti technológií". Jeho prvý príspevok mal viac ako 10 miliónov pozretí. Triller má kancelárie v Los Angeles, San Franciscu, New Yorku, Orlande a Paríži.


Zdroj: Webnoviny.sk - TikTok má nový účet na Twitteri, chce bojovať proti nepravdivým informáciám o videoaplikácii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: TikTok
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obľúbený anglický strom chcú zrezať, 250-ročná hruška má padnúť za obeť novej železnici
<< predchádzajúci článok
Raketa Vega vynesie na orbitu desiatky družíc, pomôže jej nové zariadenie na vypúšťanie satelitov

TikTok má nový účet na Twitteri, chce bojovať proti nepravdivým informáciám o videoaplikácii - diskusné fórum čitateľov