Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

19. augusta 2020

Trump by rád videl TikTok v rukách Oracle, technologický gigant zvažuje kúpu


Tagy: TikTok

Americká softvérová spoločnosť Oracle by bola podľa prezidenta Donalda Trumpa "skvelou firmou" na prevzatie amerických operácií čínskej aplikácie ...Zdieľať
virus_outbreak_trump_97289 3debb2ef260543caba26794072948434 min 676x451 19.8.2020  - Americká softvérová spoločnosť Oracle by bola podľa prezidenta Donalda Trumpa "skvelou firmou" na prevzatie amerických operácií čínskej aplikácie TikTok. Šéf Bieleho domu to vyhlásil počas príhovoru v arizonskej Yume, po tom, čo sa objavili správy o tom, že je firma ďalším potenciálnym kupcom populárnej aplikácie.

Oracle pracuje na ponukePredseda a spoluzakladateľ Oracle Larry Ellison je podporovateľ Trumpa a vo februári pre neho na svojom golfovom ihrisku a sídle v Kalifornii usporiadal benefičné podujatie.

Spomínané správy uvádzajú, že Oracle pracuje na ponuke pre niektoré aktíva TikToku so skupinou investorov spoločnosti ByteDance, ktorá aplikáciu vlastní. Technologický gigant údajne zvažuje kúpu aktív TikToku v USA, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande s investičnými firmami, ako sú napríklad General Atlantic a Sequoia Capital.

Ohrozenie bezpečnosti USA


Trump dal v piatok ByteDance 90 dní na to, aby sa zbavila všetkých aktív používaných na podporu populárnej aplikácie TikTok v Spojených štátoch. Zbaviť by sa podľa neho mali aj všetkých dát získaných od amerických používateľov. Trump v nariadení uviedol, že sú "presvedčivé dôkazy", ktoré ho "vedú k presvedčeniu, že by ByteDance mohol podniknúť kroky, ktoré ohrozia národnú bezpečnosť Spojených štátov".

ByteDance opakovanie popiera, že by s dátami používateľov zaobchádzal nesprávne. O kúpe amerických operácií TikToku už rokuje spoločnosť Microsoft, záujem údajne prejavil aj Twitter.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trump by rád videl TikTok v rukách Oracle, technologický gigant zvažuje kúpu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: TikTok
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Arktická misia dosiahla severný pól, za pár dní urobili rýchly pokrok
<< predchádzajúci článok
Zomrel herec Ben Cross, náhle úmrtie vo Viedni zapríčinila krátka choroba

Trump by rád videl TikTok v rukách Oracle, technologický gigant zvažuje kúpu - diskusné fórum čitateľov